Pomoc MyCloudNAS service Livebox 2

cossack

Nowy użytkownik
Noobie
29 Wrzesień 2012
1
0
1
Witam

Chciałem uruchomić MyCloudNAS Service na liveboxie 2. Niestety nie mam możliwości skorzystania z innego rutera.
Czy komuś może udało się uruchomić tą usługę

Pozdrawiam
Konrad
 
Witam

niestety, na tym forum się tego nie dowiesz. Zakładałem już podobny wątek, jednak bez odpowiedzi ;).
Próbowałem to uruchamiać na różnych (coraz to nowszych) wersjach firmware, testowałem rożne konfiguracje forwardingu portów w routerze, i wciąż bez skutku. Jedyny efekt po włączeniu UPnP to permanene ataki z zewnątrz na NAS-a. Na razie się poddałem.
 
po co te kotlety odgrzebujesz? W tym czasie co on pisał to było inne forum mniej ludzi jak teraz , a skoro nie potraficie zrobić zwykłego forwarda to sprzedajcie NAS-a :>
 
Jedyny efekt po włączeniu UPnP to permanene ataki z zewnątrz na NAS-a.
:Rainning:

Założenie tej usługi to uproszczone udostępnianie usług w internecie - czyli automatyczne przekierowanie portów w sieciach NAT. Usługa jest dedykowana dla tych użytkowników, którzy nie potrafią przekierować portów ręcznie i włączają usługi jak popadnie na oślep, bez zastanowienia.

Obecnie funkcja UPnP jest oferowana przez większość na rynku routerów. Czy włączając tą usługe w routerze zastanowiłeś się nad bezpieczeństwem jakie oferuje? W instrukcji obsługi do routera, producent na pewno podkreślił, że funkcja UPnP oraz DMZ stwarzają niebezpieczeństwo i narażają sieć na potencjalne ataki.

Dołączona instrukcja do każdego produktu ma na celu wyjaśnienie oferowanych funkcji oraz ich obsługę. Dlatego w takiej sytuacji proponuje, a nawet nalegam ściągnąć instrukcje obsługi do routera!
 
Ostatnio edytowane:
Konfigurowałem w życiu kilka przekierowań, ale na moim przeklętym domowym TPLinku (TD-W8951ND) za chiny ludowe nie mogę zrobić przekierowań z QNAPa (HTTPS, SSH itd).
Żeby było zabawniej, bez najmniejszego problemu mogę przekierować RDPy (3389) z dwóch komputerów!

Ręczna próba przekierowania portu 443 (HTTPS) kończy się błędem "Duplicate entry!", cały dowcip polega na tym, że router został zresetowany do fabrycznych oraz wyłączone zostało UPNP (obie kropy na DISABLE).

Z braku laku, włączyłem UPNP, skonfigurowałem opcje w forwardingu:

apuu.sh_48nHb.png
 
I działa w ten sposób? Możesz skompilować sobie na debianie miniupnp i samemu ręcznie robić forward. Poszukaj czy przypadkiem w routerze nie masz funkcji Remote Access - upewnij się, że jest wyłączona. Poszukaj też firewall'u Block managment access lub podobnego. Jest gdzieś demo UI tego modelu routera na net'ie?
Nie myślałeś wrzucić tam jakieś DD-WRT?