Pomoc TS-251+ 8GB sterowanie odtwarzaniem muzyki do prostego DACa przez USB z androida

Antoni

Nowy użytkownik
Noobie
10 Luty 2016
12
0
1
49
QNAP
null
Ethernet
null
Witam,
Od kilku dni posiadam urzadzenie QNAP TS-251+ 8GB, podlaczylem do niego poprzez USB prostego DACa NUFORCEa, działa on trochę jak zewnętrzna karta muzyczna. Udalo się skonfigurować NASa tak że w satysfakcjonujacej jakosci urzadzenie wspolpracuje z TV a dzwiek kieruje poprzez tego DACa do wzmacniacza audio, używając KODI. Chcialbym podobny efekt uzyskac odtwarzajac pliki audio i zarzadzac tym za pomoca ANDROIDa w telefonie komorkowym. Nie do konca wiem jaką aplikację powinienem użyć, oraz jaka aplikacja byłaby w stanie być zdalnie sterowana z telefonu, powinno da się w niej ustawić output na DACa, powinno się dać zarządzać z telefonu biblioteką audio oraz sterowaniem aplikacją. Przykro mi jeśli gdzieś na forum zostało to opisane, niestety mi nie udało się znaleźć takiego wątku. Z góry dziękuję za pomoc, sugestie, linki etc.
 
KODI wybralem do video, video konfigurowałem pierwsze. Po skonfigurowaniu video chciałem zrobić sobie środowisko do grania muzyki i dopóki nie kupię sobie porządnego streamera audio postanowiłem poprzez USB podłączyć się do DACa a sterowanie przerzucić na telefon komórkowy tudzież tablet.
Zatem apka w telefonie powinna umożliwiać pozostawienie jako output DACa i zdalnie sterować aplikacją do muzyki na NASie, powinna być w stanie umożliwić budowanie list i bibliotek odtwarzania oraz sterować aplikacją...
 
Nie twierdzę że to nie działa z KODI. Nie chce mi się jednak by załadować playlistę na KODI za każdym razem odpalać telewizor. Rzecz w tym że zależy mi by sterować odgrywaniem muzyki z ANDROIDa, i nie znalazłem apki która ze smartfona zdalnie steruje KODI w satysfakcjonujący mnie sposób, satysfakcjonujący oznacza brak konieczności włączania TV. Oczekuję czegoś takiego - odpalam apkę na smartfonie i ona przejmuje funkcję zarządzania biblioteką audio oraz sterowaniem listą odtwarzania systemu odgrywania muzyki na NAS. Rzecz w tym by interfejs programu do odgrywania muzyki na NASie przenieść na urządzenie mobilne i po wifi sterować tym zdalnie, czy to już jasne? :)
 
Właśnie nie wiem jaka aplikacja na NAS i konfiguracja jakiej na smartfonie to oferuje, piszę z nadzieją że może ktoś to już sobie taką funkcjonalność zasetupował.
pigers, Jestem trochę zielony - DYI to skrót do jakieś aplikacji na system QNAP?

Próbowałem z Music Station, teoretycznie aplikacja to umożliwia. w praktyce na moje oko jest bardzo słaba, po pierwsze nie udało mi się skonfigurować obsługi plików CUE - ciekawe jest to że gdy mamy plik FLAC z całym albumem i obok plik CUE z mapą tego pliku to Music Station pokazuje mi wyłącznie pierwszy utwór danego albumu - ignorując kolejne. GUI Music Station jest paskudne i niefunkcjonalne - ma się wrażenie, że pisane na kolanach w gminnym kółku informatycznym, brak możliwości zapamiętania bieżących preferencji wyglądu, uzupełnienie playlist wg losowej kolejności, brak możliwości zapamiętanie trybu wyświetlania playlist, nieintuicyjny tryb dołączania katalogów do albumów oraz paskudny wygląd to cechy Music Station.
 
plex potrafi strumieniowac audio na dowolne urzadzenie DLNA ?

upload_2016-3-10_9-17-8.png



Loteria, nie spotkałem na razie urządzenia z DLNA które nie wypleksowałoby sobie audio. Ale kto to wie.
 
Funkcjonalność i oczekiwania jakie opisałem w pierwszym poście da się zrealizować za pomocą odpalonego na NASie KODI oraz androidowej aplikacji [Kore Official Remote for Kodi]
Inne testowane przeze mnie rozwiązania zarzuciłem dlatego, że nie umożliwiały zestawienie oczekiwanej przeze mnie funkcjonalności, albo z uwagi na czasochłonność jeśli chodzi o konfigurowanie i zgłębianie filozofii i GUI każdego z nich. Próbowałem Clementine, Music Station, Deadbeef, Plex.
 
Odtwarzanie muzyki z NASa to dla mnie ważna funkcjonalność, chyba nie tylko dla mnie, gdyby jednak nikt nie miał takich potrzeb to nie byłoby apki na smartfona [Kore Official Remote for Kodi], ani kolejnej apki smartfonowej QMusic. Sterowanie smartfonem można chyba rzeczywiście uznać że to mało popularne rozwiązanie, sam bym z niego nie korzystał gdybym posiadał przyzwoity odtwarzacz strumieniowy z DAC.
 
Czołem, dorzucę swoją opinię na temat sterowania muzyką. Przygodę zacząłem z ********* i dokupiłem kartę zewnętrzną usb. W połączeniu z DS Audio na androidzie działało prawie idealnie. Prawie, bo mając listę przesuwanie utworów jest upierdliwe na telefonie. Brakuje czegoś w stylu winampa - odtwórz następne. Ale działają flac, działają cue, karta wypuszcza sygnał równocześnie na cyfrowe i mini jacka, więc to samo może grać na dwóch sprzętach. Pięknie.
Aż coś mnie podkusiło i kupiłem Qnapa. Bo dobry sprzęt, dużo ramu. I super system. Na folderach tylko. Odpaliłem Music Station i myślałem że to jakiś żart. W porównaniu do synka przepaść i błędy. Zarządzanie przez telefon jakiś dramat. Więc zainstalowałem ********* na virtualu. I pech, bo widział kartę USB, ale były trzaski i zawieszał cały system wirtualny. Może to kwestia akurat tej karty. Tania była.
To się wkurzyłem i zainstalowałem ********* na qnapie. I jestem szczęśliwy. Muza działa elegancko, download station w porównaniu do qnapowego to też bajka. Nie działa oczywiście hdmi, ale go nie potrzebuję, więc nie płaczę. I spokojnie czekam, aż qnap dojdzie poziomem do synka.
Wniosek - spróbuj wirtualkę, może u Ciebie karta zadziała prawidłowo.
 
Nie trzeba ********* zeby wygodnie odtwarzac muzyke.
Zainstaluj Daphile: Daphile – Digital Music Convenience for Audiophiles
Będziesz miał możliwość sterowania i przez web i przez smartfona.Działa to na bazie LMS także do sterowania można też używac aplikacji thirdparty
 
  • Lubię to
Reakcje: kaktus
Czołem, dorzucę swoją opinię na temat sterowania muzyką. Przygodę zacząłem z ********* i dokupiłem kartę zewnętrzną usb. W połączeniu z DS Audio na androidzie działało prawie idealnie. Prawie, bo mając listę przesuwanie utworów jest upierdliwe na telefonie. Brakuje czegoś w stylu winampa - odtwórz następne. Ale działają flac, działają cue, karta wypuszcza sygnał równocześnie na cyfrowe i mini jacka, więc to samo może grać na dwóch sprzętach. Pięknie.
Ja wogóle nie instalowałem music station ( wywałiłem jako zbędne ) - tylko virtualka z vortexbox ( linuksowy srv z logitech media server ). Zasoby muzyczne mam na tym samy qnapie podłaczone po nfs do wirtualki. W ten sposób udostępniam muzykę i radio dla całości domu w najwyższej możliwej jakości - dźwięk jest wysyłany do squezebox-ów podłaczonych do HIFI.
 
No właśnie taka jest różnica między synkiem a qnapem. W synku podstawowe aplikacje dla użytkownika domowego po prostu działają (audio, photo, download), a w qnapie trzeba kombinować, dogrywać obce paczki itp. Dlatego przerabiając jedno i drugie twierdzę, że jeśli ktoś potrzebuje nas do domowych zastosowań i nie potrzebuje hdmi to śmiało wybierać synka, który w zastosowaniach domowych wyprzedza softem qnapa jak stąd w *****.
Co do samego audio station ma jeden bug - odtwarza utwór na podstawie cue, ale nie ma płynnego przejścia między utworami, odtwarza pierwszą sekundę każdego podwójnie. Może w dsm6 to poprawią. Jak są utwory flac każdy osobno to odtwarza bez przerw. Qnap nawet tego nie potrafił, przerwy między utworami dochodziły do 4 sekund. Wysłałem im to jako błąd i mieli coś poprawiać.
Poza tym mam nawyki z winampa - mając długą listę utworów przydałaby się możliwość wybrania na danym utworze "odtwórz jako kolejny" jak przycisk J w winampie. Ale poza tym - gra mi na dwóch wieżach muzyczka prosto z nasa, steruję telefonem, tabletem albo komputerem. Czego chcieć więcej. Żadnych drogich pilotów, urządzeń, odtwarzaczy. Żadnego włączania tv żeby wybrać playlistę. Same playlisty można ułożyć na kompie, radio internetowe też gra. Parę lat szukałem takiego prostego rozwiązania.
A jak ktoś lubi grzebać to na qnapie też pewnie odpali wszystko, tylko nie każdy chce i lubi się męczyć.
 
  • Lubię to
Reakcje: kaktus
No właśnie taka jest różnica między synkiem a qnapem. W synku podstawowe aplikacje dla użytkownika domowego po prostu działają (audio, photo, download), a w qnapie trzeba kombinować, dogrywać obce paczki itp.
To subiektywne odczucie chyba ? Przed chwilą ktoś psiał w drugą stronę. I kto teraz ma racje ? :) Co wybrać: QNap QNAP TS-253A-8G czy S DS716+ ?
 
Ani subiektywne, ani odczucie. Obiektywne fakty. To co na synku działa natywnie i z marszu na qnapie trzeba rzeźbić.
Co do dylematów co wybrać - każda platforma oferuje co innego i trzeba sobie dobrać do potrzeb. Ja tylko wskazuje minusy qnapa w pewnych kwestiach, nie każdemu muszą przeszkadzać, a dla niektórych mogą być zupełnie nieistotne. Po to jest forum, co by się dzielić opiniami.
 
  • Lubię to
Reakcje: kaktus
Zalezalo mi na wykorzystaniu HDMI dlatego wybralem QNAP a nie S, co do jakosci oprogramowania natywnego zgadzam się z przedmówcą, żenada. Faktem jest jednak to, że po opanowaniu i skonfigurowaniu KODI jestem bardzo zadowolony z tego urzadzenia i nie żałuję wyboru. Dokonfigurowanie odpowiednich wtyczek do KODI - TIDAL, radio, scrobling zamkneło mi paszczę na krytykę. Ze skonfigurowanym KODI zupełnie obiektywnie ten sprzęt ma potężne możliwości.
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. daphile