w sklepie internetowym, np. qnap.pl

Paollo

Entry Technician
Q Associate
1 Grudzień 2008
86
23
8
QNAP
TS-x53B
Ethernet
1 GbE
Czy istnieją preferencyjne dla Forumowiczów warunki zakupów w jakimś stowarzyszonym sklepie, np. kupony zniżkowe?
Jestem np. teraz zainteresowany dyskami HGST 6TB 0S03941 do Qnapa...
Pozdrawiam Forumowiczów.
 
  • Lubię to
Reakcje: kaktus
kiedyś był podobno rabat w sklep.qnap.pl ale na ile to prawda to nie wiem na ten moment.
 
Możemy to załatwić :p
To uprzejmie proszę o info co i jak.
Aktualnie jestem złamany pomiędzy potrzebą 1 a 2 sztuk dysków HGST 6TB, o których wspominałem, a wynikło to niespodziewanie z padnięcia prawie jednocześnie 2 sztuk WD Green 2TB ...
 
Aktualnie jestem złamany pomiędzy potrzebą 1 a 2 sztuk dysków HGST 6TB, o których wspominałem, a wynikło to niespodziewanie z padnięcia prawie jednocześnie 2 sztuk WD Green 2TB ...
Haha! Jakże mnie to nie dziwi. Pewnie w RAIDzie miałeś. Wałkujemy temat od długiego czasu. W małych konfiguracjach lepiej jest mieć single.
 
Aktualnie jestem złamany pomiędzy potrzebą 1 a 2 sztuk dysków HGST 6TB, o których wspominałem, a wynikło to niespodziewanie z padnięcia prawie jednocześnie 2 sztuk WD Green 2TB ...
Haha! Jakże mnie to nie dziwi. Pewnie w RAIDzie miałeś. Wałkujemy temat od długiego czasu. W małych konfiguracjach lepiej jest mieć single.
W RAID5 4x2TB, Jeden dysk miał przepracowane 70000h/900cykli/2200LLC (pojawiło się zbyt dużo bad sectorów) drugi - 1800/40/7000 (był z zapasu, w ciągu 2 dni od bad sektorów do braku komunikacji), ot WDki. Mała konfiguracja to dla mnie do 3 dysków, 4-6 - RAID5, 7-10 - RAID6, zakładając, że przeważa potrzeba kompromisu wygoda/bezpieczeństwo/wdajność/przestrzeń, jaki wymusza RAID. Jeśli któryś czynnik przeważa lub znika, to można myśleć nad innymi konfiguracjami. Ja mam zbiór danych trudny do dzielenia o objętości 4,12TB i rosnącej, stąd RAID5 na dyskach 4x2TB - jeszcze niedawno nie miałem innego wyjścia z braku innych pojemności dysków.
Możemy to załatwić :p
Kiedy można sie spodziewać informacji?