IMX222 + Hi3516C czyli EPCAM i podobne ..

Average User Rating:
3/5,
  • Chyba najpopularniejszy bo i najtańszy mariaż matrycy Sony (nawet niezłej) z chińską myślą technologiczną i wykonaniem.
    Oferowany w nieograniczonych ilościach i rodzajach. Kopułkowe, kompaktowe, tubowe ... z regulowaną optyką i bez. Z przetwornikami 3mpix, 2mpix i 1.3mpix ... każdy znajdzie coś dla siebie.

Poniżej jakieś tam parametry bo każdy dystrybutor podaje swoje własne, często różne.
    • Full HD 2 megapixel resolution, 1080P@30fps
    • 1/2.8" progressive scan CMOS image sensor (IMX222LQJ Exmor) from Sony
    • Hisilicon SoC technology, Hi3516C chipset
    • Flexible view with vari-focal lens 9-22mm
    • True day/night surveillance with ICR
    • See up to 240 feet at night
    • Low illumination, Color 0.01Lux@F1.2, B/W 0Lux@F1.2
    • Advanced H.264 High profile compression
    • Main/sub stream, Bit-rate 0.1M~6Mp2s adjustable;fps 1~30 adjustable
    • Support RTSP/FTP/PPPOE/DHCP/DDNS/NTP/UPnP network protocols
    • 3D DNR & DWDR & BLC helps produce clear images
    • Exceptional IP67 rated weatherproof design
    • Remotely view on your smartphone or tablet
    • Support P2P, cloud monitoring
    • Optional add-ons, WiFi module, and PoE module

Wszystko pracuje na tym samym (nieudanym i awaryjnym) sofcie, który w zależności od wersji albo poprawia albo pogarsza obraz i samo funkcjonowanie. Na jednym potrafi ładnie rysować obraz, ale powoduje częstsze restarty, na innym pojawiają się wysokie szumy, ale kamera pracuje poprawnie. Często też opcje zawarte w menu powodują wywalanie kamery - jak np zmiana bitrate strumienia i jego jakości. Na potężny minus zaliczam też to że WebGUI działa jedynie na IE.
    Nie podoba mi się również odwzorowanie barw i losowe się rozjeżdżanie tych parametrów. Żółty staje się różowy a zielony łapie fiolet.

Producentem kamery jest chińska firma: Longse
    Znajduje swoje zastosowanie na sklepowych półkach, których monitoring nie ma nic wspólnego z telewizją przemysłową - obecnie najgorszy producent z zerowym wsparciem i fatalnym produktem nienadającym się do pełnienia funkcji telewizji dozorowej.

ONVIF domyślnie ustawiony jest na porcie 8999 i zarówno pod Qnapem jak i Synology udało mi się je podłączyć. Kamery nie oferują w tym standardzie detekcji ruchu, więc albo zostawimy to serwerowi (przy dużej ilości kamer może nie wyrobić) albo nagrywamy jak leci.
    Nie udało mi się również zmusić je do podania więcej niż jednego strumienia (choć jakieś tam opcje w menu są).

Podsumowanie
    Ciężko oceniać produkt, który kupiłem prawie za darmo (dzięki uprzejmości użytkownika @Silas Mariusz@Silas Mariusz) bo jedynie stwierdzenie jakie mi przychodzi do głowy to "czy w tej cenie mogłoby być coś lepszego" zwłaszcza w monitoringu IP ?
    Kamery mają dużo mankamentów i niedociągnięć, zarówno po stronie software jak i hardware, które uniemożliwiają zastosowanie ich w newralgicznych miejscach. Moje potrafią się zrestartować bez powodu, czasem robią to po zapaleniu silnego oświetlenia w pomieszczeniu. Część z tych, które testowałem (zwłaszcza kopułkowe) miały problemy z wilgocią (parowały od środka) - ostatecznie udało mi się to opanować. Lecz nie wyobrażam sobie montażu tego u klienta i powrót po dwóch dniach w celu "osuszenia" urządzeń.

Natomiast do podglądu flory i fauny w ogrodzie nie znalazłem lepszej ;)

Myślę, że wersje kompaktowe również znajdą swoje zastosowanie jako "elektroniczna niania" bez dźwięku. I taki cel ostatecznie spełniają u mnie! Co prawda już tylko dwie, bo pozostałe podczas testów spaliłem zasilaczami PoE (bo niby miały ten standard wspierać).

Link: https://www.youtube.com/watch?v=a1PMOYv1kyg&feature=youtu.be

Link: https://www.youtube.com/watch?v=_1SU3xxnD5o

Link: https://www.youtube.com/watch?v=8xQYeL1crG0&feature=youtu.be

Link: https://youtu.be/qgYTPx36dzg

Share this Item

whitemax lubi to.

User Comments

To post comments, simply sign up and become a member!
  1. whitemax
    Udało Ci się może uruchomić podgląd poprzez Surveillance station w qnapie? Niby załapał kamerkę, ale nie ma podglądu. Tylko nagrywa cały czas. Problem też z tym, że te nagrania praktycznie nie nadają się do odtworzenia. VLC nie odtwarza - nieznany rodzaj x264. A mediapleyer classic odtwarza, albo i nie. Jak już załapie to jakoś kulawo idzie ;)
    1. mariuszsal
      Nie no teraz to leci pierwsza klasa :) Coś tam nagrywa. Pliki z SS odtwarzaj przez Windows Media Player (ten systemowy).
      mariuszsal, 23 Grudzień 2015
    2. whitemax
      Dziwne, że nawet QVR manager nie potrafi tego odtworzyć. W zasadzie za pomocą tego managera nie da się w sumie nic zrobić. Bardzo lubię takie narzędzia. Fajnie wygladają, ale do niczego się nie nadają. QNAP rulez ;)
      whitemax, 23 Grudzień 2015
    3. wube
      Cześć, posiadam nieszczęsną kemerkę od overmax camspot 4.2 (zewnetrzna). Sęk w tym że ani w webui ani przez dedykowane aplikacje (PC, Android) nie da się zmienic hasla wiec jest domyslne. Gorzej że w surveillance station kamerka czasem sie dodaje czasem nie, nie nagrywa, nie wykrywa ruchu no i co chwile mam no data from cam for over 10 sec. Da sie jakos w tych kamerach zmienic firmware tak zeby dzialalo w miare ok i mialo funkcje ustawienia nagrywania w QNAP SS?
      wube, 2 Styczeń 2018