Pomoc 470/670/870 - PCIE Dual Lan 2x1Gb wspierane modele

M

mariuszsal

Guest
Witam,
Zamówiłem nowego nas'a i mam pewne wątpliwości dotyczące rozbudowy o dodatkową kartę PCIE 2x1Gb.
Na stronie producenta a także w EPA widzę, że jest jeden model. Czy to oznacza, że tylko ta będzie kompatybilna ?
Posiadam kilka low-profile pcie z różnego sprzętu. Głównie Intela (chodziły na kmod-e1000e) i zastanawiam się czy udałoby się je odpalić w Qnapie. Macie jakieś doświadczenia ?
 
Jak tylko dojedzie to oczywiście powalczę w tym zakresie :)
A czy ktoś mógłby w swojej 470 dać "lsmod | grep e1000e" w konsoli, bo być może tam już siedzi jakiś Intel na płycie. Wtedy może i bez kompilacji modułów by się obeszło.
 
  • Lubię to
Reakcje: kaktus
Ja sie szykuje do zakupu I350-T - tylko drivery trzeba bedzie dograc ;]
Poki co strasznie duzo Fake na ebay'u ... chyba bede musial kupic ze sklepu.
A czy ktoś mógłby w swojej 470 dać "lsmod | grep e1000e"
(w moim 870)
Bash:
[~] # lsmod | grep e1000e
e1000e 218627 0 - Live 0xffffffffa00b8000 (O)

upload_2014-7-18_23-53-45-png.png
 
  • Lubię to
Reakcje: kaktus
Dzięki, taka informacja na początek wystarczy. Masz załadowany ten serownik :)
I350-T idzie na igb z którym również nie powinno być problemów.

Gdzieś czytałem że igb jest dokompilowanypod jądro qnapa, więc pewnie pozostanie jedynie je załadować. Sprawdź sobie czy masz igb.ko w /lib/modules/misc

Ale na razie to dobre wiadomości. Bałem się, że producent blokuje w biosie "unsupported hardware"
 
Gdzieś czytałem że igb jest dokompilowanypod jądro qnapa, więc pewnie pozostanie jedynie je załadować. Sprawdź sobie czy masz igb.ko w /lib/modules/misc
upload_2014-11-9_12-23-50.png


Dzieki za info, tak jak pisales - znajduje sie tam.

Na innym forum, pytalem sie jednej osoby, ktora zainstalowala wlasnie i350-t4 zamiast orginalenej karty.
 
Witam,
NAS dotarł i przećwiczyłem dwie karty
Wrzucałem zarówno Intel Pro 1000/PT jak i Intel i340-T4 i obie są poprawnie wykrywane w QTS. Pod tym względem wszystko działa OK

ai.imgur.com_onJ20RN.png


Natomiast duży problem mam z Virtualization Station, ponieważ wskazuje jedynie 4 ostatnie karty a w systemie jest 6. Trochę to dziwne ale być może takie jest ograniczenie.
Przy okazji nie wiem jak przypisać dwa interfejsy do jednej VM.

ai.imgur.com_IwXhg7H.png
OK, jakoś sobie poradziłem. Po zbondowaniu dwóch interfejsów teraz Virtualization pokazuje poprawnie wszystkie :)

ai.imgur.com_1moHF99.png
OK, jakoś sobie poradziłem. Po zbondowaniu dwóch interfejsów teraz Virtualization pokazuje poprawnie wszystkie :)


ai.imgur.com_1moHF99.png
 
  • Lubię to
Reakcje: kaktus
U mnie poprawie chodzą Intela na sterowniku e1000e np Intel Pro/1000. Przetestowałem też inne i chodzą ale zamieniają miejscami się z kartami z płyty. Czyli te Qnapowe lądują na np 5 i 6 ethernecie. Co wprowadza masę innych problemów tj jak gubienie SN przez urządzenie oraz np brak możliwości wpięcia w myqnapcloud.
 
A teraz trudne pytanie czy to zadziała? KARTA ŚWIATŁOWÓD INTEL 1000PRO XF PCI-X GIGABIT!!! (5215919314) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Zależy mi najbardziej na odizolowaniu Qnapa od pozostałej części sieci. I jeszcze jedno czy wystarczy wetknąć kartę w slot czy trzeba do tego dogrywać sterowniki?
Ta karta Ci nie wejdzie do Qnap'a ... za dlugi slot:
upload_2014-7-19_0-40-47-png.png

popatrz na ta sieciowke co siedzi orginalnie (na poczatku tego topicu)
Rozwiązany - 470 Pro - PCIE Dual Lan 2x1Gb wspierane modele