Pomoc agregacja portów

Gregro

Nowy użytkownik
Noobie
11 Maj 2016
6
1
3
37
QNAP
TS-x80U
Ethernet
10 GbE
Witam serdecznie,
konfigurował ktoś agregacje portów? wydaje mi się że mam problem, otóż, na qnap skonfigurowałem agregacje w wykorzystaniem IEE 802.3ad oraz tryb LACP na switchu Cisco 2960. Z tego co obserwuje to nie widzę load balancingu na dwóćh portach cały ruch idzie jednym portem. Jeśli przestawie konfiguracje na Balance-rr to równoważenie obciążenia pięknie da się zaobserwować. O co w tym chodzi. Dziekuję pięknie za każdą pomoc i rade.

Pozdrawiam

Wersja oprogramowania Firmware: 4.2.0 Build 20160311
Model serwera: QNAP TS-EC128OU
 
LACP domyślnie nie ma balansować ruchem w dosłownym tego słowa znaczeniu. Protokół służy przede wszystkim do agregacji portów. Spróbuj podczas kopiowania wypiąć jeden kabel, przepięcie na drugi powinno być praktycznie niezauważalne. Nie wiem jak to testowałeś ale jeśli ustawisz np. kopiowanie z jednego kompa to wszystko pojdzie jednym łączem. Na Cisco przy lacp można ustawić load balancing poleceniem port-channel load-balance itd. ale osobiście nigdy tego nie próbowałem. Jak dotrę do pracy to spróbuję z ciekawości to przetestować jak mi się uda coś zasymulować

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka
 
port-channel load balancing mam ustawiony, puszczam testy, ogólnie mam 2 zagregowane porty każdy po 100 Mb/s przepustowości czyli powinienem dostać 200Mb/s. Podłączam się jednym kompem, zapuszczam kopiowanie plików na Qnap i mam około 2,3 MB/s z drugiego kompa mam kopiowanie i tam jest 9,5 MB/s kiedy puszczam kopiowanie z trzeciego kompa to jest tylko 78KB/s - daje to około 12 MB/s co jest racją dla 100 Mb/s przepustowości ale ja mam 200 Mb/s a wynika to z agregacji... nie wiem o co chodzi w tym.
 
Tak tylko na jednym
Głupi jestem jak but, otóż w moich pseudo testach (robiłem jest z różnych komputerów) kopiowałem pliki z jednego zasobu sieciowego zamapowanego na te komputery - ehh, teraz zapuściłem kopiowanie plików lokalnie z tych komputerów - działa, ruch się balansuje na wszystkich portach. Dzięki!