automatyczna replikacja qnapa na qnapa

fidziu

Nowy użytkownik
Noobie
24 Sierpień 2008
8
0
1
46
WItam

Mam ciekawy problem.
1. W pracy mamy zainstalowanego qnapa w podsieci A do domu zakupiłem sobie również qnapika i znajduje się on w wewnętrznej podsieci B.
Często zdarza się że musze wykonać część zdjęć w domu po godzinach pracy i chciałbym aby w nocy przesyłały się one z mojego qnapa na ten firmowy do określonych folderów automatycznie.
Bardzo ułatwiło by mi to pracę.
Najwygodniej było by wogule gdyby można go było tak ustawić że poprostu wpinał bym na usb karte z aparatu butonem z przodu obudowy wpychał foty do określonego folderu a np: o 2 w nocy całość leci na qnapa w pracy.

2. Do pracy z mojego kompa łącze się aktualnie VPNem, rozmawiałem z informatykami z firmy i mogą mi ustawić odpowiednio routery firmowe i te u mnie w chacie lecz mam powiedzieć jak chce to zrobić ja niestey nie za bardzo kumam oco w routerach biega :(
 
Jeśli się nie mylę to informatycy w pracy musieliby na routerze przekierować port 873 na IP wewnętrzne qnapa (tego w pracy oczywiście). Na twoim routerze nic raczej nie trzeba robić jeśli chcesz przesyłać tylko z domu do pracy, jeśli w dwie strony to ten sam zabieg przekierowania również w domu. Następnie wystarczy dodać zadanie zdalnej replikacji na Qnapie w domu gdzie określasz harmonogram jak również folder którego zawartość będzie replikowana na zdalną maszynę. Ważne jest żebyś posiadał prawa do zapisu w katalogu docelowym.

To takie rozwiązanie czysto teoretyczne, nie miałem okazji sprawdzać działania ale logika tak podpowiada.