Backup zdalnego serwera + crontab - Zapytanie

Dyskusja w 'Archiwizacja i przywracanie' rozpoczęta przez użytkownika wilczek425, 5 Marzec 2010.

Ładowanie...
  1. wilczek425

wilczek425 Nowy użytkownik Noobie

Oceny:
    +0 / 0 / -0
    Local Time:
    05:22
    Followers:
    0
    Witam,
    Planuję zakupić TS-109 Pro Turbo NAS i mam pytanie gdyż nie używałem podobnego urządzenia.

1. Czy będzie problem z robieniem backupy z zdalnego komputera znajdującym się za ruterem firmy o okreslonych godzinach codziennie. Chciałbym pobierać z sftp lub przy pomocy SSH pliki z serwera na qnapa. Wiem że na qnapie jest embedded linux ale nie wiem jak bardzo okrojony gdyż nie mam z tym doświadczenia. Jest crontab do planowania lub coś podobnego i czy można pisać skrypty w bashu lub czymś podobnym.

Czytająć dokumentacje pisze że problemu nie ma przy pomocy NetBackup ale tylko po sieci lokalnej-co mi nie wystarczy. Pobieranie ftp itd jest. Ale czy da się ustawić schedulera by wykonywał to czasowo. Pytania me dotycza modelu TS-109 Pro

Pozdrawiam i dziękuje za każdą odpowiedz

2. Silas Mariusz

Silas Mariusz SysOp Administrator

Miejscowość:
    Nowy Sącz
    Oceny:
    +1 241 / 26 / -5
    Local Time:
    05:22
    Followers:
    22
    QNAP:
    TVS-x63
    Ethernet:
    1 GbE
    TVS-x63 1 GbE
    109 to bardzo stary model urzadzenia QNAP. Wlasciwie juz wycofany z produkcji.

Oczywiscie, jesli zainstalujesz dodatkowa paczke Optware, bedziesz mial dosc spory zestaw narzedzi. Oczywiscie bedziesz sobie mogl napisac taki skrypt.

Ładowanie...