Pomoc Bezsenność - czyli jak uzyskać tryb uśpienia w QNAP

NIEBO!

Passing Basics
Beginner
2 Styczeń 2016
21
7
3
QNAP
TS-x51+
Ethernet
1 GbE
Witajcie :)
Jak prawidłowo skonfigurować QTS, aby w systemie działało najzwyczajniejsze usypianie, ale nie chodzi mi o wyłączanie nieużywanych HDD tylko żeby cały serwer szedł spać. Wiem że jest mnóstwo tematów o tym, że komuś idzie spać, a by nie chciał jednak takiego tematu jak mnie interesuje nie odnalazłem. Jeśli jednak się powielam proszę o wskazanie właściwego wątku.

W S nie mam z tym problemu - serwerek gdy zamknę wszystkie laptoki itp idzie sobie po 10min spać (dioda status wtedy powolnie pulsuje) , a jak tylko chcę uzyskać do niego dostęp np użyć zmapowanego dysku to budzi się w kilka chwil, rozpędza dyski i takiego efektu oczekuję od QNAP

Jak taki efekt osiągnąć na QNAP? Bo menu zasilanie jest dla mnie niezrozumiałe .... muszę korzystać z harmonogramu? I co mam w nim ustawić?
Usypianie od 0 do 24? A właczanie jak? Bo wyczytałem, że jak nie zrobię włączania to się nie obudzi inaczej niż przez przycisk.

Inaczej. póki co mam ustawione tak:

Sprzęt:
Uruchom tryb oczekiwania dysku twardego: Właczone (30min)

Zasilanie:
EuP (cokolwiek znaczy): Wyłaczone
WOL (Wake-On-LAN): Włączone
Przywracanie zasilania: Wznów pracę serwera do poprzedniego stanu
Harmonogram zasilania: Wyłączony (nic nie ustawione)

Czy takie ustawienia są prawidłowe dla efektu jaki chcę uzyskać i mam szukać jakieś usługi, która sprawia że QNAP cierpi na bezsenność, czy jednak coś mam ustawione źle?

Póki co QNAP w file station przerzuca pliki z S, ale jak skończy chciałbym zeby poszedł spać razem z sąsiadem, a wiem że nie pójdzie. Podczas poprzedniej doby nie miał nic do zrobienia, a jednak nie spał biedaczek, a jego bliski sąsiad DS213 będący w tej samej sieci jakoś zasypia :)
 
Jak jestem w pracy i nie korzystam zdalnie z wirtualki czy udostępnionych udziałów, to śpią sobie kilka godzin. Przychodzę z pracy do domu, włączam kompa i dalej śpi (ale jeszcze to sprawdzę na 200%). Zwykle budzi się na wyraźne żądanie dostępu urządzeń do NAS. Mam przecież dysk systemowy SSD, reszta dysków na dane w RAIDach.
 
A w jaki sposób wprowadzić dyski w stan uśpienia?
16743.png
niestety pomimo ustawienie na 10 min... nas nie idzie sprać...
w jaki sposób obczaić - łaj
ps. mam zainstalowanego plexa, czytalem ze moze to jest przyczyną - w jaki sposób moge to odinstalowac?
 
Witam posiadam TS 212 P i po ostatniej aktualizacji przestał wchodzić w tryb uśpienia. Mam wszystko powyłączane Qsync myQnap cloud. Download station mam zainstalowaną ale wszystkie zadania skasowane. FTP, Telnet, ssh, wszystko wyłączone. DLNA włączony. Ale przed aktualizacja w tryb uśpienia bez problemowo wschodził. Zrobiłem test i logi blkdevMonitor i wysłałem do serwisu, tu odpowiedz:


W dostarczonych logach widnieje proces cryptsetup, który może blokować uśpienie. Niestety nie znalazłem informacji o jego pochodzeniu.

<4>[27855.017803] cryptsetup(24630): READ block 0 on md9 (2 sectors)

<4>[27855.588412] cryptsetup(24694): READ block 0 on md9 (2 sectors)

<4>[27855.350291] cryptsetup(24669): READ block 0 on md0 (2 sectors)


Pomocne wskazówki może Pan znaleźć w wątkach na forum: i podane linki ale nie ma tam żadnych konkretów.

Jak z tym poradzić?? Co mam zrobić? W załączniku logi
Dodam że jest włączony cloud Drive sync (przed aktualizacją też był włączony) i ustawona synchronizacją raz w tygodniu z google drive.
 

Załączniki

  • qnap.txt
    390,2 KB · Wyświetleń: 52
Nic nie instalowałem...Jak sprawdzić czy mam szyfrowane foldery?
Może w tym jest problem 5.png, że dysk pierwszy nie w najlepszym stanie?
 

Załączniki

  • 1.png
    1.png
    20,8 KB · Wyświetleń: 77
  • 2.png
    2.png
    9,8 KB · Wyświetleń: 108
  • 3.png
    3.png
    11,6 KB · Wyświetleń: 103
  • 5.png
    5.png
    8,3 KB · Wyświetleń: 104
Podzielę się moim przypadkiem nie-usypiania NAS-a.
HS-251 nie szedł spać praktycznie nigdy, odpalliłem ręcznie "sprawdź system plików" i po zakończeniu zaczął się usypiać.
Dyski są w raid-1.
 
menadżer pamięci -> ilość pamięci -> pula pamięci (rozwinąć) -> u góry zarządzaj -> akcje -> sprawdź system plików
Znalazłem trochę w innym miejscu, uruchomiłem zobaczymy .
Może surveillance albo Rsync blokują tryb uśpienia?
 

Załączniki

  • 0.png
    0.png
    27 KB · Wyświetleń: 97
  • 8.png
    8.png
    4,3 KB · Wyświetleń: 104
Z konsoli wywołajcie stop_services i poczekajcie czy dyski sie usypiają. To udowodni Wam ze macie aplikacje/uslugi którenie pozwalają dyskom przejśćw stan uśpienia.
Jest to bardzo możliwe, ale taka ciekawostka: Mam na routerze openwrt z extrootem, czyli na partycji dysku mam system. Dysk przechodzi po paru(nastu) minutach w stan uśpienia, pomimo że system cały czas na nim działa.
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. Sleep Mode
  2. usypianie dysków
  3. usypianie
  4. Uśpienie
  5. qnap diagnostic tool
  6. wentylator nie działa
  7. Wentylator obroty
  8. Bezsenność
  9. Spin
  10. hibernacja dysków
  11. uśpienie dysku
  12. Dyski chrobocza bez przerwy
  13. https://forum.qnap.net.pl/threads/bezsenno%C5%9B%C4%87-czyli-jak-uzyska%C4%87-tryb-u%C5%9Bpienia-w-qnap.16766/
  14. Wake on Lan jak ustawić?
  15. Bezsenność - czyli jak uzyskać tryb uśpienia w QNAP
  16. uśpienie dysków