Pomoc Brak NASa w otoczeniu sieciowym

ymmi21

Entry Technician
Q Associate
27 Kwiecień 2015
36
2
8
40
QNAP
TS-x64
Ethernet
1 GbE
Witam
Mam problem.
Od paru dni nie mogę dostać się do NASa przez Eksplorator plików z Windows. Nie wiem czy to jakiś nowy windows update to zrobił, czy coś mam nie tak w ustawieniach. Próbuje przez dwa komputery. Laptopa z Win10 i stacjonarny też z Win10 i nic. Miałem ustawione dwa foldery sieciowe zmapowane i też przestały dzisiaj działać. Później zacząłem szperać w ustawieniach sieciowych NASa, włączałem i wyłączałem usługę plików dla Windows i dalej bez zmian. Zrobiłem restart NASa z myślą, że może jak załaduje się od nowa to wszystko wróci do normy. Niestety bez zmian. W ogóle w otoczeniu sieciowym go nie ma. Są wyszczególnione jako magazyn (przenosi mnie zaraz do strony logowania) i jako urządzenia multimedialne, a kiedyś był jeszcze w kategorii komputery. A teraz go tam nie ma. Grupa robocza jest ta sama na komputerach. Z komputerów usunąłem wszystkie poświadczenia jakie miałem przypisane do NASa by mógł mnie jeszcze raz zapytać o login i hasło. Niestety nic.

Czy ktoś ma jakiś pomysł co się mogło stać ?
1.PNG 2.PNG


Wersja oprogramowania Firmware: 4.2.2 Build 20160901
Model serwera: QNAP TS-212p
 
Witam,
Miałem podobny problem po aktualizacji Win10 na laptopie i PC. Zniknęło mi otoczenie sieciowe. Kombinowałem i kombinowałem, ale do niczego nie doszedłem. Dopiero po kolejnej aktualizacji Windowsa wszystko wróciło do normy. Tak więc prawdopodobnie pozostaje Ci czekać do kolejnego update W10, albo wrócić do poprzedniej wersji. Ja jestem Insiderem w szybkim kręgu aktualizacji. Moja obecna wersja W10 to RS2 Build 14936.
Pozdrawiam.
 
  • Lubię to
Reakcje: kaktus

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. brak qnap w otoczeniu sieciowym
  2. poświadczenia sieciowe