Pomoc Container Station - Oracle XE

3Qn

Ave UBI!
Q's Expert
11 Czerwiec 2016
348
2
98
113
QNAP
TS-x73A
Ethernet
1 GbE
Witam,
Proszę o odpowiedź na pytanie czy udało się komuś uruchomić jakikolwiek obraz bazy Oracle XE ?
W docker-ze jeżeli tak prosił bym o wersję :)

Wersja oprogramowania Firmware: 4.2.1 Build 20160601
Model serwera: QNAP TS-253A
 
Witam Karol,
Doker - (nie udało mi się poprawnie uruchomić żadnego obrazu ;() jedne nie uruchamiały się w ogóle drugie "rzygały" błędami pozostałe niby wstały kontener logował start bazy i rozpoczęcie nasłuchiwania jednak porty 8080 (apex) 1521 (sql-client) milczały (oczywiście po forward-ach lub wersji NAT). W co drugim udostępnionym obrazie Oracle-XE można doczytać o problemach albo że apex (web panel) nie działa to że baza nie zapisuje danych i po restarcie trzeba stawiać odnowa sic! (co dziwne na kompie instalacja w docker-ze u mnie działała swego czasu bez problemu).

LinuxStation - Ubuntu 14.04 -> instalacja NIE Z REPO! (Oracle) a pobranie wersji .rpm i konwersja do .deb gorąco polecam:
Installing Java, Oracle 11g R2 Express Edition and SQL Developer on Ubuntu 64-bit
lub też Me and My Ubuntu: Installing Oracle 11g R2 Express Edition on Ubuntu 64-bit

Nic nie stoi na przeszkodzie aby jako kontenera aplikacji użyć LXC wydaje mi się że obrazy te są lżejsze aniżeli LinuxStation ale już mi się nie chce tego robić bo bazę potrzebuję jedynie na cele edukacyjne i to jeszcze nie dla siebie przez jakiś krótki okres.

W razie czego służę pomocą!

Pozdrawiam
3qn
Mam nadzieję że mocno nie odrywam się od tematu ale: GitHub - oracle/docker-images: Official source for Docker configurations, images, and examples of Dockerfiles for Oracle products and projects
 
  • Lubię to
Reakcje: kaktus