Pomoc Container station problem z bazą danych

badziewiak

Enterprise Admin...
Q's Architect
3 Marzec 2015
778
165
43
49
Gliwice
QNAP
TVS-871
Ethernet
1 GbE
Dzień doberek
W container station chcę zainstalować mediawiki. Poszło prawie dobrze, tylko to coś chce się połączyć z bazą danych. Baza jest włączona:
upload_2016-10-1_15-52-20.png


ale mam problem z podłączeniem bazy danych:
upload_2016-10-1_16-6-32.png


Jakie dane powinienem wprowadzić?
 
Nadal to samo, choć trochę inaczej:
upload_2016-10-1_18-0-45.png

Dobra, a jakiego użytkownika i hasło powinienem wpisać? Muszę dodawać nowego czy mogę wpisać to co jest domyślne? Dokładniej to jaki użytkownik i hasło jest dostępny standardowo?
 
skoro to nie pomoglo to pytanie nr 2 .. czy ten kontener potrafi dogadać sie z NASem ? w sensie czy z niego (kont) idzie ping na QNAPa ? moze trzeba go mu porty pootwierac albo inaczej odblokowac lacznosc (nie ufam tej technologii i nie znam jej - zakichane kontenery).
 
pusc z ssh ping 10.0.3.1, podejrzewam ze nie ma komunikacji miedzy NAS a kontenerem.

Teraz mi to przypomniało czemu tego nie cierpie - bo to jest słabe w konfiguracji ! Jest blokowana komunikacja miedzy NASem a kontenerem, postaw osobno MySQL i spróbuj z nim ustawić baze (przekombinowane w cholere).
 
Ok, to chyba sobie odpuszczę kontenery. Na wirtualce działa bez najmniejszych problemów, bo wszystko jest skonfigurowane. Założę nowy wątek o virtual hostach, bo też mi nie wyszło, a jest to dla mnie najbardziej pożądane.