Czemu S a nie QNAP ?

Status
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.
Jest kilka powodów. I prosze mnie nie odbierać za osobe która jest z kręgu hejterów lub wyznawców Synka

A więc:

1. Kupiłem z głupoty bo chciałem doznać czegoś innego niż (S)
2. Denerwuje mnie system (w S wydaje mi się lepszy - może dlatego że jest prosty i nie tak rozbudowany)
3. Aplikacje mobilne (ios) są wolniejsze niż w (S) chodz w Synku ta nowa (ds file) też zaczyna denerwować sprawdzaniem icloud.
4. HDMI - myślałem że będzie lepsze niż osobne pudełko - odtwarzacz (SONY BDP-S6700)
5. Nietwierdze że Qnap jest zły - poprostu nie udało mu sie trafić w moje serce.

W razie gdyby ktoś był zainteresowany jest wystawiony na OLX I ALLEDROGO
 
  • Lubię to
Reakcje: kaktus
Daj spokój. Jak sobie nie poradziłeś z Kodi a czy to QNAP, czy PC z Windowsem z Linuxem to nie ma o czym rozmawiać. Myśle, że kwestia posiadania "serwera" jest dla Ciebie w ogóle zagadką.
 
Poprostu bawienie sie w kodi za kazdym razem kiedy film się skończy wraca do początku ścieżki. A przechodzenie procesu odnajdywania czego kolwiek do odtworzenia, to jak dla mnie jest problematyczne bo mając wadę wzroku trzeba leniwe 4 litery podnieś i udać się w pobliże tv żeby przeglądać zasoby filmowe. To już przy ps3 litery były raz większe niż tutaj i nie wracał do początku tylko był tam gdzie przed filmem.
 
Mariusz, dobre usmiałem się trochę ;)
I do ciebie Mariusz pytanie: czy jest gdzies jakis film/manual do Qnapa z dualny systemem (OTS/Linux)? Chciałbym zobaczyc jak to pracuje.
 
Nie. Ale dla Twojej informacji nacisnij Play na katalogu, który odtwarzasz a będzie się odtwarzał kolejny film. Po drugie wielkość czcionki ustawiasz w opcjach menu skóry, której używasz Kodi. Nie rób jaj ze sobie z tym nie poradzisz.
 
Nie wiem czy ktoś zauważył, że posiadam jeszcze dwa inne ds114 do monitoringu i pobierania i ds213 do przechowywania zdjęć, muzyki i filmów, i jakoś to ogarniam, nawet po FAQ SSH jak potrzebuje. przez DLNA czy nawet będąc poza domem moge filmy oglądać łatwiej niż przez te śmieszne udostępnianie serwera Qnap gdzie w synku zawsze to działa a tutaj czasami działa czasami nie działa. (Posiadam łącze bez IP zewnętrznego) i chodz bym nie wiem jak by ktoś mi nie mówił synek ma lepsze wyprowadzenie na zewnątrz i szybsze aplikacje mobilne. (Poprostu wole sprzedać Qnapa i kupić Synka) taka jest moja decyzja a jeśli ktoś od zawsze używa Qnapa i nie pracował na synku nie zrozumie tego jak jest.
 
  • Lubię to
Reakcje: kaktus
A ja własnie chce swoje dwa male Qbusie (bo tak je nazywam ;) zamienić na co większego z wyjściem HDMI właśnie. Najchętniej 6bay ale myślę nad 4ką również.
Chciałbym do 6ki włożyć SSD do systemu.
 
Masz racje, to słuszna decyzja. Stosowanie dwóch serwerów NAS do monitoringu jest na tyle absurdalne, że zgodzę się ze wszystkimi Twoimi opiniami.
 
Widać tutaj trochę mało czytania ze zrozumieniem więc w punktach:

1. Monitoring i pobieranie na DS114
2. Filmy muzyka i zdjęcia na DS213

Więc ja nie wiem gdzie tu dwa serwery do monitoringu. A zarazem tu jest o czym innym mowa.

CHCIAŁBYM SPRZEDAĆ A NIE DYSKUTOWAĆ CO JEST LEPSZE BO KAŻDY WOLI CO INNEGO.
 
Jeszcze nie myśle o zakupie, gdy sprzedam qnap-a to wtedy kupie coś do 1700 lub dodam kilka setek do czegoś większego. ale napewno gdy kupie podziele sìę decyzją.
 
Przegladalem oferte S i nawet byłbym skłonny zmienić decyzje, ale... S nie ma w rozsądnej cenie sprzętu z HDMI. Przynajmniej nie zauważyłem.
 
Status
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. icloud