Czyżby QNAP+Cisco???

Wszystkie NSS Cisco opierają się o serię TSx59 - tak przynajmniej można wywnioskować z nowych atomów. Ciekawe co ze swojej strony wniesie Cisco. Chwilowo nie można pobrać co Ciscowych NAS żadnego softu. Nie zmienia to faktu, że nie posiadając SmartNET i tak nie uda się pobrać i wrzucić firmware Cisco do QNAP'a - taki urok Cisco... Miejmy nadzieję, że zmotywuje to developerów QNAP'a do rozwoju oprogramowania
 
Jesli moge sie szczerze wypowiedziec. QNAP rozpoczyna wspolprace z CISCO poniewaz CISCO jest zainteresowane urzadzeniami QNAP NAS dla segmentu small i mid range. Nie ma tez co ukrywac, ze QNAP chce rozpoczac wspolprace z CISCO zeby sie czegos od nich nauczyc.

Jako, ze nie powinienem tak sie wypowiadac, to powiem ... bo mnie boli! :)

Prosilem sie o wiele rzeczy, wiele rozwiazan w QNAP'ie ktore zostaly poprostu olane - i tak bylo wiele razy.
W przypadku YouTube w NMP-1000 - do momentu az sie nie pojawil odtwarzacz firmy LG z obsluga YouTube i ich przycislo, ze dostlai po dupie a reklamy tego odtwarzacza latały za darmo na YouTube.
Tak samo z rozwiazaniem wielu domen w Web Server... S juz dawno wprowadzilo.
Podobnie jest z serwerem SysLog i serwerem Radius. Prosilem sie o to ok. rok do dwóch temu. Nie ma! Co sie okazuje? Wpada CISCO i mowi... ma byc Syslog i RADIUS ... i jest! - w normalnych QNAP'ach bedzie dopiero za pol roku. Czy to jest fair? Ciekawe co bedzie jesli teraz S wprowadzi serwer Syslog i Radius. Wspolnie z adminem QnapClub.de bedziemy sie glosno smiac z tego. Czesto jest tak, ze QNAP wiecej dyskutuje niz pracuje. Zamiast udostepnic uzytkownikom wiecej mozliwosci to zajmuja sie drobnostkami na ktore zawsze przyjdzie czas.

A po za tym, tez nie ma co ukrywac, ale QNAP chce wejsc w mass-production i byc rozpoznawalna marka na swiecie, zwiekszyc swoj roczny obrót 3 krotnie w tym roku. Co przeklada sie wlasnie na takie ruchy. Moje zdanie: "zle QNAP zrobil...." zamiast samemu rosnac w sile, pomaga rosnac komu innemu.

Ale z drugiej strony... CISCO na "swoje" NAS'y QNAP daje 5 lat gwarancji - czy to nie jest piekne? :)
 
SiLAS napisał:
Podobnie jest z serwerem SysLog i serwerem Radius. Prosilem sie o to ok. rok do dwóch temu. Nie ma! Co sie okazuje? Wpada CISCO i mowi... ma byc Syslog i RADIUS ... i jest! - w normalnych QNAP'ach bedzie dopiero za pol roku.

Co jak co ale Radius na prawde by sie przydal. Tak samo jak i SysLog. Wlasnie przegladajac zrzuty FW od Cisco zaskoczyla mnie obecnosc tych elementow. Super przydatne. No nic. Zmiana na Ciscowego Qnapa u mnie nie wchodzi w gre wiec trzeba wykazac sie cierpliwoscia i zaczekac na aktualizacje z Tajwanu. Oby jak najszybciej to wprowadzili.