Czy TS-128 to dobre rozwiązanie dla mnie ?

dao

Nowy użytkownik
Noobie
15 Grudzień 2016
8
0
1
48
QNAP
null
Ethernet
null
Noszę się z zakupem urządzenia qnap ts-128, które chcę wykorzystywać przede wszystkim jako przystawkę smart do tv ale również jednocześnie jako serwer na pliki udzielając bezprzewodowo dostęp do nich. Urządzenie miałoby być w związku z tym podłączone na stałe do tv. Czy może ono pracować bez połączenia ethernet z ruterem tylko po Wi-Fi czy też by udostępniać pliki powinno być połączone kablem z ruterem ?
 
Noszę się z zakupem urządzenia qnap ts-128, które chcę wykorzystywać przede wszystkim jako przystawkę smart do tv ale również jednocześnie jako serwer na pliki udzielając bezprzewodowo dostęp do nich. Urządzenie miałoby być w związku z tym podłączone na stałe do tv. Czy może ono pracować bez połączenia ethernet z ruterem tylko po Wi-Fi czy też by udostępniać pliki powinno być połączone kablem z ruterem ?
Owszem powinno być po kablu, tyle że moim zdaniem to ogólnie słabe rozwiązanie do takiego zastosowania.
 
  • Lubię to
Reakcje: 1 osoba
A dlaczego słabe ? I jakie byłoby lepsze ? Nigdy nie miałem NASa i nie wiem z czym to się je.
 
A dlaczego słabe ? I jakie byłoby lepsze ? Nigdy nie miałem NASa i nie wiem z czym to się je.
kwestia wydajności - wifi zawsze wolniejsze - nawet gdyby było w standardzie AC - i kwestia stabilności - co kabel to kabel :)
 
Mam łącze 100/25. AC. Wydajny ruter. 4K na kilku odbiornikach bez problemu.
 
Mam łącze 100/25. AC. Wydajny ruter. 4K na kilku odbiornikach bez problemu.
ale wg. specyfikacji ten qnap nie ma wbudowanego wifi, więc pewnie trzeba by jaką karte dobra i zgodną znaleść z nim. Jednak ja osobiście bym nie szedł w wifi dla qnap-a mimo iż mam też bardzo dobry router
 
Nie ma wifi ? Czyli nawet w trybie przystawki smart powinien być podłączony do routera. To odpada niestety. Chyba nie ma alternatywy zatem jak dwa urządzenia.
 
Mam problem. Tv daleko od rutera. Relatywnie nowe mieszkanie.
 
Prawdę mówiąc nie zupełnie chodziło mi o samo WiFi. Bardziej martwi mnie określenie, że chcesz zrobić z tego smart do Tv. Moim zdaniem to rozwiązanie nadaje się na serwerek plików w domowym zaciszu. Samo SMB nieźle obciąża to pudełko. Do tego obsługa karty WiFi, która niewątpliwie będzie mało wydajna i nie widzę już mocy na sensowne działanie czegokolwiek innego. Będziesz się wściekał jak to działa. Celuj w coś na intelu.
 
Osobiście polecam coś z rodziny TS-x51 lub TS-x53 i oczywiście wszystko ponad tym.
Co do sieci możesz iść na kompromis i zastosować jakieś rozwiązanie typu PowerLine (lan po sieci energetycznej). Masz świeżą instalację energetyczną więc będzie działać bezproblemowo i przede wszystkim stabilnie. Sam miałem taki problem z kablami między piętrami i podpiąłem zwykły zestaw TP-Linka. Moim zdaniem to się sprawdza :)
 
U mnie powerline niestety cienko.Extendery 2200 lepiej działają. Więc pomyślałem o wifi.