Czy TS-251 będzie wystarczający do moich potrzeb?

Saracen

Nowy użytkownik
Noobie
17 Październik 2016
7
1
3
49
QNAP
null
Ethernet
40 GbE
Witam

Potrzebuję dwu dyskowego NAS-a do zastosowań domowych. Ma spełniać następujące wymagania:
- kopia danych z 3 komputerów
- dysk wspólny
- 1-2 wirtualki (linux)
- komfortowa i płynna praca
- pobieranie danych z internetu
- WOL

Czy Qnap S-251 będzie wystarczający czy lepiej wziąć TS-251+? Złącza HDMI nie potrzebuję bo nie będę z NAS-a nie będę odtwarzać żadnych materiałów na TV. Ile pamięci RAM będzie potrzebne do płynnej pracy tych wirtualek?
 
Czeee,
zapewne wszystko ogarnie... - 1-2 wirtualki (linux) pewnie też, ja mam 16GB RAM i wirtual WIN 2016 słabo idzie ...

Pozdro :)
 
Spoko. Ja mam TS-251 i nie ma z nim problemu. Radzi sobie.
 
8GB - 2X4GB Kingston DDR3L CL11.
 
To to już chyba klamka zapadła. Wyląduje u mnie TS-251
 
Bierze ts251 i bedzie zadowolony, jak masz mozliwosć to ogranij sobie z 8gb ramu.B-)
 
Dodatkowy RAM to obowiązkowy zakup. TA pewno będzie min. 8GB.
 
To moze sie podepnę do tematu. Rownież myslałem na QNAPem 251+ tylko nie wiem czy to nie przerost formy nad trescią.
Zastosowanie to sewer plikow flac i filmow do odtwarzania na odtwarzaczu strumieniowym Marantz NA7004 a filmy to jak sobie sam poradzi to przez Qnapa, albo przez android boxa. Chciałbym moc przerzucac zdjecia z telefonu na niego (taka chmura) oraz pobierac dane z konta FAQ shell. Dyski 2x3TB. Moc czasem udostępnić jakis folder znajomym. Na razie wiecej opcji mi nie przychodzi do glowy, ale jakby byl lekki zapas "mocy" to bedzie dobrze :)