Pomoc Delikatna modernizacja serwera

dexter

Systems Admin...
Q's Expert
7 Listopad 2012
217
30
28
Siedlce
QNAP
TS-x53A
Ethernet
1 GbE
Witam wszystkich
Planuję delikatną modernizację mojego TS-453A. Na pewno chciałbym dokupić RAM bo w tej chwili standardowe 4GB to za mało. Ze względu na nie wielki budżet jaki mógłbym przeznaczyć na zakup pamięci, zastanawiam się nad zakupem częściowym bądź zrezygnowaniem całkowicie z pomysłu i odczekaniem jakiś czas na zwiększenie zasobów pieniężnych. Docelowo chciałbym posiadać 16GB RAM, pomyślałem więc nad zakupem jednej kości 8GB i ewentualnie dokupieniem za jakiś czas kolejnej. Czy taki manewr ma sens i zadziała? Oczywiście zakupiłbym kości które są kompatybilne i sprawdzone ale nie wiem czy włożenie tylko jednej kości nie będzie stanowiło problemu.

Druga sprawa, to czytałem, że aby przyspieszyć działanie wirtualek i samego systemu można włożyć dysk SSD. Rozumiem, że samo dołożenie dysku SSD nic nie da jeśli nie znajduje się na nim system? Przy okazji świątecznych porządków odnalazłem nieużywany dysk SSD niestety o pojemności 64GB. Czy to może się do czegoś przydać?

Wersja oprogramowania Firmware: 4.2.2 Build 20161216
Model serwera: QNAP TS-453A
 
Czy taki manewr ma sens i zadziała? Oczywiście zakupiłbym kości które są kompatybilne i sprawdzone ale nie wiem czy włożenie tylko jednej kości nie będzie stanowiło problemu.
Nie będzie. Kup odpowiednie RAM'y i nie będzie stanowiło to problemu.

Druga sprawa, to czytałem, że aby przyspieszyć działanie wirtualek i samego systemu można włożyć dysk SSD. Rozumiem, że samo dołożenie dysku SSD nic nie da jeśli nie znajduje się na nim system? Przy okazji świątecznych porządków odnalazłem nieużywany dysk SSD niestety o pojemności 64GB. Czy to może się do czegoś przydać?
wyniki3.png
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. ts-453a przyspieszyc