Disaster Recovery dla TS419 PRO

Dyskusja w 'Replikacja i poawaryjne działania odtworzeniowe' rozpoczęta przez użytkownika ArekZ, 23 Czerwiec 2010.

Ładowanie...
  1. ArekZ

ArekZ Nowy użytkownik Noobie

Local Time:
    06:51
    Oceny:
    +0 / 0 / -0
    Followers:
    0
    Witam.

Rozważania teoretyczne oczywiście, bo sprzęt ma się dobrze i pomyka aż miło.

TS-419 PRO, 4x1.5TB Seagate 7200.11. RAID5 + Spare. Zakładamy teoretyczną sytuację - zgon QNAPa. Gwarancji NBD nie mamy wykupionej - dowiedzieliśmy się o takim bajerze jak było już po zakupach.

Co teraz począć z danymi firmy? Jaki system plików jest na dyskach, jak jest realizowana macierz - klasyczny, Linuksowy softraid przez mdraid? Jak podłączę 3 dyski wchodzące w skład macierzy do kompa, wystartuję z Debiana, LiveCD Ubuntu/Knoppix jak się dogrzebać do danych i wyciągnąć to co istotne?

Ma ktoś jakieś doświadczenia w tej materii, wskazówki gdzie szukać lektury o podobnych przypadkach?
    Czytałem o TS-209, że ma jakiś pokrętny system plików oparty o ext3 i wyciągnąć dane można z użyciem płytki Recovery dla wybranych modeli NAS, którą stworzył QNAP. Jest taki bajer dla urządzeń z serii TS-4**?

Cokolwiek może mi pomóc odratować dane w przypadku zejścia QNAPa będzie mi pomocne i już na przedbiegach jestem wdzięczny za pomoc :).

Pozdrawiam,
    Arek.

2. jarlath

jarlath Moderator Contributor

Miejscowość:
    Poland, Gliwice
    Local Time:
    06:51
    Oceny:
    +14 / 0 / -0
    Followers:
    1
    QNAP:
    TS-x59 Pro
    Ethernet:
    1 GbE
    TS-x59 Pro 1 GbE
    Re: [HOWTO] Disaster Recovery dla TS419 PRO

Witam,
    System plików stosowany w QNAP'ie : ext3, ext4 - i nie są to żadne pokrętne systemy plików tak jak w Synology
    Macierz - sofware daid - czyli poularne MD - jeśli podłączysz do kompa, zabootujesz z linuxa i podepniesz - powinienieś bez problemu odczytać dane.
    Sam kiedyś przez własną "głupotę" odzyskiwałem, ale z RAID1
    Zawsze możesz podpiąć te dyski do innego QNAP'a tej samej serii - powinno zaskoczyć
    Na forach widziałem kiedyś kilka DisasterRecovery - raczej na oficjalnym forum QNAP'a w języku en.

Ładowanie...