DNS jak uruchomoić na 109 Pro II ???

Marcel

Passing Basics
Beginner
11 Listopad 2008
25
0
1
Chciłbym prosić o pomoc w skonfigurowaniu modelu QNAPa jak w temacie bym mogl uruchomic na nim server DNS BINDa z mozliwoscia zainstalowania servera WWW widzianego z internetu.
 
Witam,
DNS'a Tak jak Tobie pisałem wcześniej uzyskasz instalując przez ipkg (część optware) pakiet bind. Serwer http (apache) jest standardowo dostępny. Aby udostępnić stronę należy na routerze ustawić prawidłowo port-forward. Nadal jednak nie rozumiem, dlaczego uzależniasz wystawienie strony od posiadania własnego DNS. Posiadanie własnego serwera DNS wiąże się z kilkoma innymi problemami. W tej chwili praktycznie wszystkie firmy sprzedające domeny dają Ci dostęp do konfiguracji i możesz jechać na ich DNS'ach a do tego bezpieczniejszy będziesz... Nie wiem, może moja teoria mija się z Twoim celem ale nie do końca się chyba dogadaliśmy.

Pozdrawiam
 
Chyba mam ustawione cos takiego, jednak po wpisaniu nazwy strony z zewnatrz tj z internetu nie otwiera sie ani po nazwie domeny ani po nr IP, Jak dzwonilem do TPSA bo od nich mam lacze, z technicznego poinformowali mnie ze musze miec serwer dns by moja strona zamieszczona na moim serwerze w moim przypadku QNAPie mogla byc widoczna z internetu a nie tylko z sieci LAN.
I wlasnie utchnelem bo tak jak pisalem optware pomyslnie zainstalowalem BINDa chyba tez jednak z konfiguracja utchnelem. Nie wiem, gdzie zlokalizowac pliki config i jakich musze dokonac zmian w nich by to wszystko w koncu ruszylo.
 
Jeżeli masz wpiętego QNAP’a do sieci wewnętrznej a próbujesz się dostać na niego z adresu publicznego musisz mieć na routerze ustawione przekirowanie portów. Podaj bliżej swoja konfiguracje sieciową.
Jeżeli nie posiadasz nazwy domenowej zawsze możesz poruszać się po adresach IP. W chwili obecnej serwer DNS (bind) jest nie potrzebny. Najpierw spróbuj uruchomić konfigurację poprzez adres IP.