Pomoc DOM (Disk-On-Module) nie wykrywany w TS-509 Pro

Sandacz

Passing Basics
Beginner
13 Maj 2014
11
2
3
29
QNAP
TS-509 Pro
Ethernet
10 Mbps
Witam
Od razu zaznaczam ze jest to moje pierwsze starcie z NAS (przepraszam za brak polskich znakow )

moze zaczne od poczatku.
pracuje w firmie zajmujacej sie naprawa pc i laptopow marek wszelakich znajdujacej sie na wyspach UK
Jakos pare dni temu znajomy zaczepil mnie i zapytal sie czy nie chce kupic tanio NASa Qnap ts-509 ale ostrzegl mnie ze moze byc cos z nim nie tak bo poprzedniemu nabywcy przestal sie bootowac, po szybkim sprawdzeniu na googlach modelu zaakceptowalem oferte bez namyslu (cena byla okazyjna ) - ryzyk fizyk zgodzilem sie bo szukalem juz od jakiegos czasu rozwiazania na backup moich zdjec i udostepniania ich w sieci.
Znajomy podrzucil go wieczorem. podlaczylem monitor i klawiature , odpalilem i pojawia sie informacja na ekranie
"reboot and select proper boot device or insert boot media into selected boot device and press a key"
ok poczytalem troche i wywnioskowalem ze moze padl DOM (apacer adm II 128MB) , tym bardziej ze kiedy postuje to nie wyswietla DOMa

ayourmacro.com_post.jpg


no to raz dwa google i kupilem KINGSPEC 8GB DOM, przyszedl dzisiaj, zamontowalem go i ciagle nic, nie wykrywa go, wiec pewnie to nie DOM albo moze Qnap nie akceptuje nic innego po Apacerem ?
mial ktos z was moze podobny przypadek ?

Z gory dzieki za pomoc.

peace
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. Biosu