dramat z dzwienkiem model 1000p

hubert1977

Entry Technician
Q Associate
13 Kwiecień 2009
40
0
6
46
www.plik.info
QNAP
TS-459U
Ethernet
100 Mbps
okazuje iż podłączony via HDMI do TV Philips NMP1000p nie przekazuje dźwięku w formacie MP3 - jest cisza absolutna - kabel jest sprawny gdyż inne urządzenie tego typu (DVICO 6500a) radzi sobie z tym bez problemów,

wgrałem najnowszy dostępny soft, a mimo to problem nie ustąpił,
wydaję się iz nmp-1000p nie został potraktowany przez producenta poważnie - nie da się obejrzeć (usłyszeć) zripowanego obrazu z kamery jeśli jest w formacie avi a dźwięk kodowany jest mp1/2/3
format wma działa bez kłopotu -
kupiłem nmp-1000p gdyż mój stary DViCO 6500a nie odtwarzał dźwięku DTS HD - nie radził sobie z nim - nowe urządzenie radzi sobie z tym formatem ale nie obsługuje bardzo popularnego mp3, wiec nadal potrzebuję 2 urządzeń,
do tego klient BitTorrenta jest makabrycznie słaby, ściąga tylko 3 pliki na raz, co powoduje kolejki a do tego nie ma możliwości nadawania priorytetów, który pierwszy - inne urządzenia qnapa (a mam ich jeszcze 3) mają możliwość kolejkowania

na tą chwilę uważam że kupiłem bardzo drogi prototyp

może zespół QnapClubu wpłynie na firmę Qnap i uda się przygotować działające urządzenie
 
Witam,
Wydaje mi się, że w specyfikacji napisano, że obsługuje mp3. Jeżeli nic nie namieszałeś i specyfikacja określa, że ma działać - to jest podstawa do reklamacji (no chyba, że jest jakiś kruczek) i tak do skutku - niech się martwią jak to rozwiązać. Dodatkowo masz plecy, i nie będziesz płacił za "prototyp" - nie dają rady - kasa wraca - masz do tego prawo (niezgodność).
Dla pewności sprawdź jeszcze, czy masz sygnał audio na wyjściach "chinch" - przypomniałem sobie, że czasami urządzenia mogą wysyłać po HDMI dźwięk w formacie MPEG i jeśli TV go nie umie rozkodować, a to nie jest to podstawa do reklamacji.
Poza wszystkim nie mam NMP1000(p), więc zbytnio nie pomogę. I popraw Kolego temat :)
 
hubert1977 napisał:
nie obsługuje bardzo popularnego mp3,

mp3 i flac odtwarzam bez problemu po HDMI i Analogu.

pewnie masz namieszane w ustawieniach lub uszkodzony sprzęt.

mam najnowszy firmware z 28 stycznia 2011.