Pomoc [DS215j] Problem z mapowaniem dysków i dostępem do nich po zmianie routera na Xiaomi Mini

Status
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.
W

Wsciekly

Guest
Jako, że jest to mój pierwszy post na forum, chciałbym najpierw przywitać wszystkich - Cześć! :Dowidzenia:

Ale, jak trwoga, to do...forumowiczów (uprzednio przeszukałem czeluści googla i forum,ale jakoś nic nie wskórałem), tak więc:

Do tej pory używałem DS215j jako backupu/zewnętrznego dysku. Mam na nim kilka współdzielonych folderów, które zmapowałem pod Win 10. Wszystko działało bez żadnego problemu, zarówno na moim PC, jak i laptopie dziewczyny (również na Win 10). Zdecydowałem się jednak na zmianę routera na Xiaomi Mini router (R1C) i coś się popsuło. Nie mam dostępu do wcześniej zmapowanych katalogów. O tyle dziwne, że dziewczyna na swoim laptopie wchodzi otwiera je bez problemu. Próbowałem odłączać je i ponownie zmapować - ale nie może odnaleźć zasobów sieciowych. Zresetowałem więc wszystkie ustawienia sieciowe w Windowsie, uruchomiłem ponownie komputer - i sukces, ale połowiczny. Udało mi się podpiąć dyski i już było ok, aż do następnego uruchomienia komputera. Znów nic nie działa, nie mogę nic zmapować..

Dodam, że po wymianie routera zmienił się jego adres IP z 192.168.0.1 na 192.168.31.1, tym samym zmienił się adres IP routera.

Czy możecie mi coś poradzić ? pomóc ?

Z góry dziękuję,
(I przepraszam, jak wybrałem zły dział..)

Pozdrawiam,
Łukasz

Wersja oprogramowania Firmware: DSM 6.0.2-8451 Update 2
Model serwera: DS215j
 
Status
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.