Pomoc Dysk dla monitoringu

dziadek-NET

Network Architect
Q's Professional
2 Styczeń 2016
511
21
18
40
QNAP
TS-x51
Ethernet
null
Według mnie są stworze do pracy 24/7
Firma Hitachi poinformowała o wprowadzeniu do sprzedaży dysku twardego Ultrastar A7K2000, przeznaczonego dla sektora korporacyjnego. Urządzenie o pojemności 2 TB i prędkości obrotowej 7200 rpm zostało zaprojektowane pod kątem pracy 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę. Średni czas bezawaryjnej pracy Ultrastara to milion dwieście tysięcy godzin. Według producenta, dysk jest idealnym rozwiązaniem do takich zastosowań, jak: cloud computing, tworzenie kopii zapasowych czy duże bazy danych.

Mam takie dwa ale nie do kamer :)
 
WD purple temperaturę pracy ma 65C, a to już tylko 5 stopni :) Jeśli chodzi o SMART to i pokazuje więcej ale np. Seek Error Rate,Seek Error Rate w dyskach segate zawszę są mega duże.
Miałem kilka awarii dysków i zawszę SMART mnie o tym informował. Jeśli chodzi o wyłączenie to może i jedyny plus.
Szukając dysków patrz na cenę i gwarancję.
 
Na pewno jest linia dysków przeznaczonych do pracy 24h x 7 dni dla monitoringu czy serwera.
Cena jest większa nawet dwukrotnie.

Jednak pozostanę przy dysku hitachi wersja 36 miesięcy gwarancji
(i tak producent nie jest w stanie sprawdzić ile pracowały)

Jak padnie to mam gwarancję, materiał nie jest super bezcenny więc można zaryzykować.
Po 36 miesiącach można kupić drugi taki sam albo większy za 3 lata w tej cenie będzie na pewno pojemniejszy :)
Podsumowując w cenie dysku typowo serwerowego mamy dysk z gwarancją 6 letnią

"wiocha" masz dokładnie jeden z tych modeli ?
Czy cache jest istotne przy takim zastosowaniu ?
 
Jednak pozostanę przy dysku hitachi wersja 36 miesięcy gwarancji
(i tak producent nie jest w stanie sprawdzić ile pracowały)
Ahaha! Jasne, że jest :)

Jak padnie to mam gwarancję, materiał nie jest super bezcenny więc można zaryzykować.
Po 36 miesiącach można kupić drugi taki sam albo większy za 3 lata w tej cenie będzie na pewno pojemniejszy :)
Podsumowując w cenie dysku typowo serwerowego mamy dysk z gwarancją 6 letnią
Uwielbiam takie podejście. Pewnie w Waszych serwerach zamontowaliście dyski desktopowe.
 
hmm taki dysk standardowy ma gwarancję 36miesięcy i ile w tym godzin ?
Jeśli przekroczy się liczbę godzin tracę gwarancję ?

Jak teraz sobie liczę to w skali roku to 8760 godzin
3 (lata) x 8760 godzin = 26280 godzin
to jeszcze daleko do 1000000 godzin
 
Jeśli chodzi o te dyski z pierwszego postu znalazłem taką kartę techniczną na niemieckiej stronie:
https://www.starline.de/fileadmin/images/produkte/hitachi/UltraStar-A7K2000-datasheet.pdf

Więc są to dyski serwerowe czyli nie stracę gwarancji jak będą pracowały 24x7, ale proszę o sprawdzenie.

Co oznacza skrót BDE ?
dyski z końcówką 330 to standardowy model
a model 331 to model BDE

Ale poza tym w tabeli wszystko jest to samo.
 
U mnie do monitoringu wsadzony jest zwykły WD RED Wcześniej w S teraz w qnap i się kręci 24h od kilku lat
WD Red to dyski, które nawet nie są kompatybilne z niektórych producentów rejestratorami NVR. Ty się ciesz, że nie miałeś jeszcze z nimi problemów...
Bo ja już rzygam awariami RAID'ów na WD Redach
:vomit:
Najgorsze dyski ever.