Pomoc Edycja z telefonu (word, excel itp.) w Qsync

Mariuszynski

Entry Technician
Q Associate
13 Marzec 2015
46
11
8
QNAP
TS-x53
Ethernet
802.11ac (Wi-Fi 5)
Czy jest jakiś sposób na edycję plików (word, excell itp) znajdujących się np. w katalogu qsync na qnapie bezpośrednio z telefonu lub tabletu ?
 
Chodzi mi o to, że mogę spokojnie edytować pliki znajdujące się w katalogu qsync z komputerów, natomiast nie umiem sobie poradzić z urządzeniami moblinymi stąd moje pytanie.
 
Generalnie jeśli jesteś użytkownikiem serwera umożliwiającego wirtualizację, rozważyłbym dość trudną instalacje kombajnu Windows Server 2012, uruchomienie na nim domeny AD, Sharepointa a następnie Office WebApps.

Jeśli wreszcie się zmobilizuje napisze tutorial...
amedia.apcmag.com_wp_content_uploads_sites_20_2010_04_apcnewsoffice_2010_pro_hot_mainImage2.jpg2.jpg


awinsupersite.com_site_files_winsupersite.com_files_uploads_2013_02_owa_word.jpg
 
Chyba nie do tego służy funkcja Qsync, żeby na niej edytować pliki. Nie sądzisz?

Mariusz... tutaj z Tobą się nie zgadzam, bo dla mnie właśnie po to jest Qsync - żeby mieć historię wersji swojego Worda i innych dokumentów. Jest to moje miejsce automatycznej kontroli wersji.
 
  • Sad
Reakcje: Silas Mariusz
Nie kolego malinowy.
"Wersjonowanie" to nie pakiet Office 365 a kopia, bo na pewno nie środowisko pracy grupowej i biurowej.
Mariusz... tutaj z Tobą się nie zgadzam, bo dla mnie właśnie po to jest Qsync - żeby mieć historię wersji swojego Worda i innych dokumentów.
Się możesz nie zgadzać, ale nie po to jest Qsync. Wersjonowanie plików binarnych .zip jakimi są ostatnie dokumenty Office jest niemożliwe bez ingerencji w nie. Swoją prośbe i wymogi kieruj do Microsoftu, ostatecznie prze konwertuj pliki .doc do .txt.
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. edycja excel