Error Message HDD4 Ejected

jaroslawk

Staff
Contributor
1 Październik 2008
289
24
18
Konin
QNAP
TS-509 Pro
Ethernet
1 GbE
Witam,
W dniu dzisiejszym na wyświetlaczu mojego Qnapa 509 pojawił się błąd „Error Message HDD4 Ejected” . Przejrzałem logi i nie mam tam żadnej informacji o problemie. Dysk jest włożony, dioda numer 4 na przednim panelu się świeci. Po ponownym restarcie komunikat zniknął.
Co mogło być przyczyną w/w usterki ?.
Pozdrawiam
Jarek
 
hej...
u mnie też się takie coś pojawiło na TS-459 PRO. to było chyba w czasie jakiejś rekonfiguracji. sprzęt mam od kilku dni i mocno testuję, uczę się go, zmieniam ustawienia. w którymś momencie tak miałem ale restart urządzenia pomógł.
Piotrek
 
Witam,
Chyba mój Qnap się kończy. Jakiś czas temu wyskakiwał mi komunikat „Error Message HDD4 Ejected” w dniu dzisiejszym „Error Message HDD3 Ejected”. Dyski nie są wyjmowane, więc opcja wyrobienia styków w gniazdach odpada. Jeżeli pojawi się komunikat na LCD, Qnap wydaje podwójne piknięcie, w logach brak jakiejkolwiek informacji o awarii, dioda do dysku świeci się na zielono.
Pomaga restart urządzenia lub wyjęcie i ponowne włożenie dysku (jest to rejestrowane w logach). Po wyjęci i włożeniu dysku nie robi się żadna synchronizacja.
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. HDD3 ejected