Pomoc explorator a'la Total Commander

tom.nap

Passing Basics
Beginner
11 Luty 2016
12
1
3
50
QNAP
null
Ethernet
null
Witam
widziałem podobny temat poruszany w 2014r, niestety teraz nie za bardzo można skorzystać?? z tego rozwiązania, pytanie mam następujące chciałbym wyłącznie na NASie zainstalować dwa równoległe okna z możliwością podglądu tego samego katalogu, czy w ogóle istnieje taka możliwość??
Próbowałem programu z app center typu ajaexplorer, ale to chyba nie ta bajka.
Ostatnie, dlaczego przy przegrywaniu po kablu z NAS po USB 3.0, nie wszystkie pliki się przegrały, nie były to jakieś kosmiczne ilości, 422 pliki - z 20Gb danych, zgubiło się prawie 30%, nie mówiąc że transfer trwał parę godzin.


pozdr
TG
 
jak się połączysz za pomocą SSH to możesz zainstalować mc(odpowiednik total commander) i kopiowac sobie pliki.

kopiując pliki za pomocą USB , jeszcze nigdy nie zgubiłem plików - czegoś tutaj mi brakuje w tej twojej wypowiedzi.

poza tym 20 GB to nic , chyba że to drobnica typu małe zdjęcia czy tam pliki Worda
 
jak się połączysz za pomocą SSH to możesz zainstalować mc(odpowiednik total commander) i kopiowac sobie pliki.

kopiując pliki za pomocą USB , jeszcze nigdy nie zgubiłem plików - czegoś tutaj mi brakuje w tej twojej wypowiedzi.

poza tym 20 GB to nic , chyba że to drobnica typu małe zdjęcia czy tam pliki Worda

Witam
NAS QNAP HS251+ ma z przodu gniazdo USB, przed które się podłączam z dyskiem twardym, po czym wybieram pliki z dysku HDD które chcę przegrać do NASa, przyznam że wyklikanie 400 plików jest trochę monotonne, no ale dałęm radę mieliło to bardzo długo, co jaki czas pojawiał się komunikat czy przerwać skrypt, więc odznaczyłem nie potaj ponownie oraz kontynuuj i naiwnie mając nadzieję że się do rana przegra, ale tutaj była niespodzialka, jak pisałem wczesniej.

Generalnie obsługuję NASa przez komputer ale w krótszej perspektywie chciałbym się pozbyć komputera, jako że czytałem że ten NAS może pracować jako komputer, nie mam wielkich wymagań, dlatego na razie moje działania mogą się wydać nieco chaotyczne, ale ciężko to tak ogarnąć z doskoku:(, dlatego proszę o nakierowanie jak połączyć się za pomocą SSH i zainstalować mc

dziękuję
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. Total Commander