Pomoc File Station 5 nie wyświetla plików

mobii

Nowy użytkownik
Noobie
19 Kwiecień 2016
3
1
3
24
PZ
QNAP
TS-x51+
Ethernet
1 GbE
Witam,
odnotowałem dziwny problem związany z wyświetlaniem zawartości folderów w File Station 5 (dalej FS). Prawdopodobnie pojawił się po którejś z aktualizacji, dawno nie używalem FS, dzisiaj mnie naszło i pojawił się problem, mianowicie:
  • użytkownik utworzony od samego początku (nazwijmy go X) dodany do grupy domyślnej (everyone) i dodatkowo do administrators po otwarciu FS może poruszać się po folderach, lecz w prawej części nie wiświetla się ich zawartość, tylko bez przerwy trwa ładowanie.
  • użytkownik X korzystając z wyszukiwania w FS bez problemu wyszukuje i wyświetla szukane pliki
  • użytkownik X może utworzyć folder w dowolnym miejscu i wylistować pliki, które zostaną w nim umieszczone
  • użytkownik X po wyłączeniu go z grupy administrators może otwierać foldery i wyświetlać pliki (generalnie wszystko działa poprawnie)
  • użytkownik domyślny admin jw (wszystko działa poprawnie)
  • nowy użytkownik Y (utworzony testowo dzisiaj) - problem tak samo jak z użytkownikiem X

Problem występuje również w aplikacji Qfile - użykownik X widzi udziały ale nie może wyświetlić zawartości
Działa natomiast bez problemu dostęp za pomocą SMB i AFP z innych maszyn, oczywiście z poświadczeniammi użytkownika X.

Mam nadzieję, że udało mi się w miarę skłądnie i dogłębnie opisać problem :) może ktoś ma jakiś pomysł? mi już się skończyły :(

Dodatkowo dorzucam screen i zawartość grup i użytkowników
Zrzut ekranu 2016-12-15 o 20.07.35.png


Grupy:
Kod:
administrators:x:0:admin,X
everyone:x:100:admin
guest:x:65534:guest

Użytkownicy:
Kod:
admin:x:0:0:administrator:/share/homes/admin:/bin/sh
guest:x:65534:65534:guest:/share/homes/guest:/bin/sh
httpdusr:x:99:0:Apache httpd user:/share/homes/httpdusr:/bin/sh
TimeMachine:x:100:65534:TM Backup User:/share/homes/TimeMachine:/bin/sh
X:x:500:100:Linux User,,,:/share/homes/X:/bin/sh
[appuser]:x:97:0:App user:/tmp:/bin/sh


Wersja oprogramowania Firmware: 4.3.2 Build 20161211
Model serwera: QNAP TS-251+
 
Póki co chyba nie. Ciekawe jest ze jak mam Dropboxa podpiętego pod file station to tam mi wyświetla wszystko ładnie. Ale na lokalnym dysku juz jest kupa

Sent from my SM-N910C using Tapatalk
jeszcze jedna rzecz którą właśnie sprawdziłem - nowo założony użytkownik ma bezproblemowy dostęp do wszystkich zasobów. FileStation działa prawidłowo.
więc moje podejrzenie pada na uprawnienia do zasobów dla starych userów.
 
A możecie sprawdzić czy użytkownik dla którego nie działa wam FileStation jest w grupie administratorów? Usunąłem swojego usera, dodałem na nowo ale w grupie "everyone" i FileStation działa mi poprawnie

Sent from my SM-N910C using Tapatalk
 
A możecie sprawdzić czy użytkownik dla którego nie działa wam FileStation jest w grupie administratorów? Usunąłem swojego usera, dodałem na nowo ale w grupie "everyone" i FileStation działa mi poprawnie

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

Jak użytkownik jest w everyone i grupie administratorów to nie działa, jak wyrzucisz go z grupy administratorów to zaczyna działać :)

Dostałem odpowiedź z supportu QNAP i pozostaje czekać na koleją wersję softu :)

Hello,

sorry for the longer delay, I have verified with developers that this is a known issue and it will be fixed in next build of QTS 4.3.2. Currently, there is no workaround - you can either downgrade back to QTS 4.2.2 if you crucially need this feature, or wait for the next 4.3 release.

Thanks
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. Qfile nie widzi folderów