Pomoc File Station - kasowanie katalogów

paolo53

Nowy użytkownik
Noobie
22 Maj 2016
2
0
1
41
QNAP
Ethernet
1 GbE
Witam Was

Mam problem z usunięciem katalogów z głównego Wolumena jak przeciągnę do koszta, to na pulpicie qnapa robi mi skrót.

Używam File Station.

Wersja oprogramowania Firmware: 4.2.0
Model serwera: QNAP TS-212P
 
A nie jest to tak, że katalogi w głównym woluminie nie są do usuwania, tylko wystawiania udziałów na zewnątrz? Tym się chyba zarządza z okna "foldery współdzielone". Tam je tworzysz, usuwasz, przydzielasz prawa użytkownikom. Jeśli chcesz wywalić, to właśnie stąd.
upload_2016-5-22_14-18-38.png
 
Sorry za nabijanie komentarzy ale wczoraj gryzłem to samo... zrobiłem folder temp na dysku bezpośrednio w filestation (przynajmniej słowo bespośrednio dla mnie jest jasne) a później nie mogłem go skasować :) ale teraz już wiem, że to nie Windows...

Ciekawe dla mnie natomiast było to, że chciałem skopiować pliki z dysku z usb na NAS i podpiąłem do NASa dysk bezpośrednio. Potem na laptopie wszedłem w otoczenie sieciowe i tam chciałem kopiować pliki ale 5MB/s to trochę dziwnie mało więc przerwałem i puściłem to przez FileStation. Nie wiem jaki był transfer na USB2.0 ale zrobił to znacznie szybciej niż 17godzin jakie wypisał mi Windows. Wynika z tego, że kopiowanie leciało mi przez bufor w komputerze bo co by innego?