FTP - start usera w domyślnym katalogu.

Dyskusja w 'Udostępnianie plików, folderów i drukarek' rozpoczęta przez użytkownika labster, 4 Styczeń 2010.

Ładowanie...
  1. labster

labster Nowy użytkownik Noobie

Oceny:
    +0 / 0 / -0
    Local Time:
    05:23
    Followers:
    0
    Witajcie.

Usiłuję od pewnego czasu, bez sukcesu, skonfigurować proFTP w ten sposób, aby logujący się user "lądował" bezpośrednio w swoim katalogu domowym, do którego ma prawa zapisu i odczytu.

W tym celu dodałem w pliku proftpd.conf (/mnt/HDA_ROOT/.config/proftpd.conf) linijkę

DefaultRoot /share/Skany canon

nad nią jest oryginalny wpis DefaultRoot

całość wygląda tak:

DefaultRoot /share
    DefaultRoot /share/Skany canon

User to oczywiście canon, skaner sieciowy.

Niestety z niewiadomych mi przyczyn ustawienie to nie działa. Oczywiście nie muszę dodawać, że samego skaneru nie da się nijak zmusić do wykonania komendy cd (change directory), próbuje on pisać w głównym root'ie co kończy się błędem (brak uprawnień) i cała transmisja skanu po FTP nie działa z wykorzystaniem QNAP'a

Nie wiem dlaczego tak jest. Czy ktoś mógłby mi pomóc.

Ewentualnie zastanawiam się nad postawieniem na QNApie innego demona niż wbudowany proFTPd. Niestety koniczna byłaby kastracja proFTPd z softu QNAP'a, czego nie potrafię zrobić - po pierwszę, a po drugie wolałbym uniknąć.

Chciałbym zaznaczyć, że jeśli chodzi o linuxa to jestem bardzo początkujący więc proszę piszcie mi wszystko "drukowanymi literami" jeśli znacie rozwiązanie i wiecie co robię źle.

Pozdrawiam,
    Grzegorz

Ładowanie...