Pomoc Jak połączyć 2 QNAPy z prędkością 2Gbps

mimimi

Entry Technician
Q Associate
17 Styczeń 2009
31
0
6
QNAP
TS-509 Pro
Ethernet
1 GbE
Hej,

Przeczytałem artykuł o FAQ - Port Trunking ale ciągle nie wiem czy mając dwa QNAPy TS509 i TS879U i niekonfigurowalny switch mogę tak zagregować linki żeby osiągnąć prędkość 2Gbps?

K.
 
Pobierz QNAP Diagnostic Tool i przeprowadź test prędkości dysków. Jeśli woluminy na obu serwerach pracują z odpowiednią prędkością większa niż 120MB/s (najlepiej 240MB/s) to możesz przeprowadzić eksperyment.

Zatem sięgnij po switcha 1gbps (min. 5 portów) i zepnij po dwa interfejsy z obydwu serwerów do niego. Port nr. 5 pozostaw na połączenie z innym switchem Twojej sieci lub PC na czas testu. W konfiguracji interfejsów sieciowych w serwerach QNAP zaznacz grupę port trunking typ Balance-alb. Uruchom usługę FTP lub Smb. Z poziomu konsoli shell, np. z Midnight Commandera połącz się na drugi serwer i przeprowadź test prędkości.
:)

PS. Sam jestem ciekaw.
 
  • Lubię to
Reakcje: kaktus
mozesz jesli ten switch obsluguje port trunking - jesli nie - to nic nie zdzialasz z tym switchem.
dla przykladu switch Netgear GS 105 vs Netgear GS 105e
pierwszy i 2 sa switchami niezarzdzalnymi,
roznica, polega na tym, ze ten 2 mozna poprzez dodatkowa aplikacje "zmusic" do Vlanu czy "trunkow" :] jak i dublikacji portow (z tego co pamietam)

@Silas Mariusz :

nie bawilem sie w takie polaczenie NAS<switch>NAS, gdzie switch nie ma suportu trunkow.
Sam jestem ciekaw jak to bedzie dzialac.
 
Shit! Znowu tylko mi wszystko działa :D
upload_2014-10-1_18-0-17.png


Pokombinuj :)
 
  • Lubię to
Reakcje: fan11
1. ok, Diag tool działa, zapomniałem ża mam zmieniony port 8082
2. wszystkie dyski poniżej 110MBps, więc test nie byłby adekwatny.

Jak wymienię na szybsze to dam znać,

Dzięki