Pomoc Jak rozpocząć adaptacje dołożonego dysku do RAID 1 w TS251 ?

bartek158

Passing Basics
Beginner
26 Sierpień 2016
11
1
3
42
QNAP
TS-x51
Ethernet
100 Mbps
Witam
Niedawno kupiłem TS-251 , początkowo używałem do z jednym dyskiem ale teraz dołożyłem drugi i chiałbym skonfiuguorwać je aby pracowały w Raid 1.
Dawno temu miałem Qnapa i po dołożeniu dodatkowego dysku automatycznie zaczęło się tworzenie lustra. Szukałem w menu ale od dwóch godzin nic nie wskórałem. Czy mógłby ktoś podpowiedzieć jak uruchomić klonowanie dysku ?
upload_2016-8-26_14-39-7.png


Wersja oprogramowania Firmware: QTS 4.2.2
Model serwera: QNAP ts-251
 

Załączniki

  • upload_2016-8-26_14-37-24.png
    upload_2016-8-26_14-37-24.png
    39,7 KB · Wyświetleń: 44
Tak i urządzenie rozpoznało jego typ i pojemność. Obydwa dyski są tej samej pojemności , obydwa Seagete ale różne modele i szczegłółowe dane są wyświetlane dla każdego z nich.
 
Wrzuciłeś fragment z manuala "Onlina Raid level migration" i w 3 linijce jest napisane "All data will be retained" . Co do tej 8 punktowej instrukcji to napisałem że nie mam takiej opcji jak "Raid management" i utknąłem w punkcie nr 3. Dość łatwo można było wywnioskować że nie czytałem kolejnych punktów. Myślę że większość ludzi działa punkt po punkcie zgodnie z instrukcją i nie przeskakuje z czytaniem z pkt 3 do pk 5. Ja nigdy nie robie niczego na cudzym sprzęcie bez poinformowania że dane zostaną utracone. Twoja 2 minutowa pomoc kosztowała mnie 3200zł netto. Czy ty jesteś pracownikiem QNAP ?
 
Pigers ,W pierwszym poście pisałem o tym że używałem przez jakiś czas Qnapa wykorzystując jeden dysk. Nie napisałem wprost że są tam dane ale pewnie część osób by się domyśliła. Na przyszłość będę się wyrażał precyzyjniej.
Dobrze by było abyś w przyszłości uprzedzał że to co zamierzasz zrobić na czyimś sprzęcie skończy się utratą danych i brał pod uwagę że nie każdy wie że pewne operacje wiążą się z wykasowaniem wszystkiego.
 
kto to jest Pigers ? widze masz problem z poprawnym wyrazaniem sie.

Dobrze by było abyś w przyszłości uprzedzał że to co zamierzasz zrobić na czyimś sprzęcie skończy się utratą danych i brał pod uwagę że nie każdy wie że pewne operacje wiążą się z wykasowaniem wszystkiego.
uppss - moze jeszcze mam na czerwono pisac zebys wzial instrukcje i przeczytal ja ? Naprawde przykro mi ze skasowalem Twoje dane, ale Twoja postawa doprowadza mnie do szalu.

Powtarzam jeszcze raz - sformulowales problem tak a nie inaczej i nie oczekuj cudow. Sugeruje udac sie do serwisu komputerowego gdzie skroja Cie bardzo ladnie za operacje na NAS.

Czolem i dla mnie koniec tematu.
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. TS251 RAID