Pomoc Jaki antywirus dla wirtialki XP (jak najmniejsze obriążenie)

dziadek-NET

Network Architect
Q's Professional
2 Styczeń 2016
511
21
18
40
QNAP
TS-x51
Ethernet
null
Jak w temacie wirtualka WIN xp

Szukam antywirusza który jest max lekki i wydajny
oraz
to samo dotyczy przeglądarki internetowej max lekka i szybka która działa w wirtualnym xp
 
Ile będzie tych maszyn? Jeśli jedna to zainstaluj SEP'a niezarządzanego. Jeśli wiele to SEP'a zarządzanego i postaw konsole zarządzania.
I teraz ważne. Jeśli zostawiasz maszynę uruchomioną wyłączasz jej File System Auto-Protect:
upload_2016-2-5_16-45-23.png


Jeśli na niej zaczynasz pracować, włączasz File System Auto-Protect ponownie.
upload_2016-2-5_16-45-49.png


Podczas dostępu do zasobów na NAS'ie lub kopiowania plików dobrze jest wyłączyć Auto-Protect.
 
SEP jest jednym z najdroższych antywirusów. Jeśli posiadasz licencje możesz używasz go legalnie. Nie wymaga aktywacji. Dedykowany jest dla korporacji i intranetu. Pełną wersje pobierzesz od nas z forum: Biznesowe
Pamiętaj: Używanie Symantec Endpoint Protection bez licencji jest nielegalne.
W firmie, w której pracuje co rok odnawiamy na niego licencje.

Proszę nie mylić Symantec Endpoint Protection z kupą Norton coś tam. Sam ESET NOD32 nie ma do niego startu.
 
aha teraz już kojarzę
Był dodany na jednej z płyt CD do płyty głównej, ciekawe czy na czas określony.
Nie używałem ponieważ sądziłem że to darmowy badziew :)

A jakiś odpowiednik darmowy ?
AVAST, AVG, 360 Total Security Essential ?

I jaka przeglądarka ?
 
Też mam podobne doświadczenia. Jeśli są fundusze to SEP'a .
Ale jeśli musi być darmowy to polecam Avast for Business. Jest Webowa konsola do zarządzania i monitorowania.
I jest bardzo lekki. Darmowa wersja jest nieco okrojona. Ale warta przemyślenia.
 
witam proszę o opinie czy warto zastanowić się nad tym antywirusem ?
NORTON INTERNET SECURITY 2016 180 DNI AUTOMAT 24/7
Nie.
Postaw SEP'a bez zarządzalnego klienta o ile poradzisz sobie z zarządzeniem z zewnątrz. W przeciwnym wypadku zainstaluj jak leci. Ale z tego co wiem SEP na XP'ku ma głupiego bug'a, mianowicie nie cleanuje pobieranych baz danych wirusów i za chwile może zapchać w AppData cały dysk. Mimo wszystko działa najlżej. :)
 
Dlaczego stracę na wydajności ?
Aktualnie posiadam TS-251 z prockiem dwurdzeniowym ram-u 4GB zawsze można zwiększyć ale na ta chwilę nie widzę potrzeby (całość chodzi płynnie).

Z logiki wydawało mi się że xp będzie mniej pobierał zasobów niż Win 7, chyba że czegoś nie wiem ?