Jaki serwer przy VPN dla ok. 50 osób?

jac3k27

Passing Basics
Beginner
22 Listopad 2013
21
7
3
59
QNAP
Ethernet
802.11n (Wi-Fi 4)
Witam wszystkich, osobiście używam w domu TS-212. Skonfigurowałem VPN i widzę, że bardzo ładnie chodzi. W konfiguracji VPN jest jednak ograniczenie na 5, 10 lub 15 użytkowników. Teraz szukam serwerka do firmy, gdzie chciałbym, aby dostęp do serwera miało nawet 50 osób. Czy wyższe wersje też mają takie ograniczenia na ilość osób dla VPN? A jeśli tak to czy można to jakoś obejść czy tez lepiej dać sobie spokój z QNAPem?
 
VPN ma bardzo duże wymagania sprzętowe. Na routerze z prockiem Marvell 1,8GHz, OpenVPN PPTP 128-bitów ma przepustowość 105Mb/s przy jednym użytkowniku. Czego spodziewasz się po TS-212 z prockiem Marvell 1,6GHz?
Jeśli chcesz porządny serwer vpn, kup sobie komercyjnego OpenVPN i zainstaluj go na sprzęcie odpowiednio mocnym. Taki PC na i7 powinien obsłużyć z 20 użytkowników, ale nie wiem jaka będzie wydajność gdy wszyscy go napadną.
U mnie na TVS-871-i7-16G jest takie samo ograniczenie.
 
Jakie masz łącze do tego VPN ?? to może coś Ci się zaproponuje:)
EDIT:
Szukaj routera ze sprzętowym wsparciem VPN np: tp-link TL-ER6120
 
  • Lubię to
Reakcje: badziewiak
VPN ma bardzo duże wymagania sprzętowe. Na routerze z prockiem Marvell 1,8GHz, OpenVPN PPTP 128-bitów ma przepustowość 105Mb/s przy jednym użytkowniku. Czego spodziewasz się po TS-212 z prockiem Marvell 1,6GHz?
Jeśli chcesz porządny serwer vpn, kup sobie komercyjnego OpenVPN i zainstaluj go na sprzęcie odpowiednio mocnym. Taki PC na i7 powinien obsłużyć z 20 użytkowników, ale nie wiem jaka będzie wydajność gdy wszyscy go napadną.
U mnie na TVS-871-i7-16G jest takie samo ograniczenie.
Dziękuję za odpowiedź. Nie oczekuję nic od TS-212. Jak napisałem, takiego używam w domu i jestem zadowolony. Do firmy szukam czegoś mocniejszego, o czym też napisałem.:) Twoje uwagi są jednak dla mnie cenne. Myślałem też o jakimś mocnym kompie i postawienie tego na linuxie. Użytkownicy zapisują i odczytują na serwerze jakieś dokumenty, pdfy itp. ale ruch nie jest jakiś wielki.
Jakie masz łącze do tego VPN ?? to może coś Ci się zaproponuje:)
EDIT:
Szukaj routera ze sprzętowym wsparciem VPN np: tp-link TL-ER6120
Witaj, mam łącze 150 Mb/s download i 20 Mb/s upload.
 
To śmiało możesz szukać routera: TP-Link TL-ER6020.
Używkę kupisz za 300PLN.
 
Z mojej strony moge polecić routery marki MikroTik, coś jak RB2011UAS-RM
 
Ostatnio kupiliśmy do firmy Mikrotika RB750Gr3 (dual core 880MHz CPU and 256MB RAM).

Mamy też tego TP-Link TL-ER6020. Działa na nim vpn bez problemu.
 
nie ma takie informacji, moze trzeba do wsparcia MT napisać ?
 
Kwestia poziomu licencji

Manual:License - MikroTik Wiki

Ale na dzień dobry masz 200 userów, mój domowy ma 4 poziom, czyli pewnie to jest taki podstawowy, w firmie wersja Rack ma poziom 5
 
Jedyna informacja dla RB750Gr3 to to, że IPsec Hardware encryption (~470Mbps) :)