Pomoc Karta dźwiękowa USB

dziadek-NET

Network Architect
Q's Professional
2 Styczeń 2016
511
21
18
40
QNAP
TS-x51
Ethernet
null
Jeśli są osoby które korzystają z kart muzycznych podpięte do wirtualnego systemu proszę o podanie modelu karty lub linku opisu produktu.
Sam próbuję podłączyć taką kartę Karta iTec USB71AA - Opinie i ceny na Ceneo.pl
ale na razie mam problemy z zawieszaniem się wirtualki.

Jeśli ktoś posiada sprawdzony bezawaryjny model to proszę o info, dodam że nie planuję wydać na kartę więcej niż 100zł
A może zwykła karta z 4 zł z allegro kto wie.

Więc czekam na Wasze opinie.
 
VM rozumiem ale co masz na myśli "w systemie" ?
Ponieważ rozmawiamy o QNAPie to chodziło mi o QTS (system nasa)

Na jakim windowsie testowałeś w VM ?
Windows 7,8.1, ubuntu, debian - ale to bez znaczenia. Jeśli QTS obsłuży kartę to w zasadzie na każdej VM pójdzie. Dlatego radzę nabyć kartę z listy zgodności na qnapie. Z pozostałymi mogą być niestety problemy :(
Uprzedzając stwierdzenie "ale nie ma listy zgodności kart do modeli mających własną kartę na pokładzie", polecam sięgnąć do listy kompatybilności dla któregoś z modeli nie mających takowej np. TS-269. Wedle mojej wiedzy one będą działać.
 
ok a jak sprawdzić lub odpalić kartę w QTS ?
Podłączasz i jest :) Odpalasz np. MusicStation i w opcjach audio powinna być do wyboru obok opcji strumieniowania. Nie pocieszę Cię jak powiem, że twoja karta na 99% tak się niestety nie zachowa.

Ja wirtualke mam Xp aby qnap-a nie obciążać zbytnio
Czy wirtualka np Win7 pójdzie na TS-251 ?
Jeśli próbować z Win 7 to 32bit czy 64 bit ?
Pójść, pójdzie ale szału nie będzie. Oczywiście pamiętając o odpowiedniej ilości RAMu. Moim zdaniem podobnie będą działać systemy 32 i 64 bit. Obawiam się jednak, że problem nie tkwi w systemie na VM tylko w QTS.
Nie miałem tej karty w ręku więc moja opinia jest tylko teorią, a ta teoria mówi, że jeśli podłączyłeś kartę do NASa, udostępniłeś dla XP na VM USB2.0 i nie widzisz tam tej karty to znaczy że w żaden prosty sposób nie zmusisz jej do działania.
 
poszedłem za radą i sprawdziłem prosto w QTS w MusicStation i karta działa i się nie zawiesza. Tylko mam problem z ta wirtualka może spróbuję na innym xp.

Ma ktoś pomysł jak puścić w QTS kanał tube.fm ?
Aby muzyka szła na okrągło ?
 
poszedłem za radą i sprawdziłem prosto w QTS w MusicStation i karta działa i się nie zawiesza. Tylko mam problem z ta wirtualka może spróbuję na innym xp.
No to jesteś w domu. Ja na początek sprawdził bym na innej instalce XP a jak nadal się będzie wieszać to spróbuj na 7 32bit. Generalnie jak jest rozpoznawana to nie powinno być z nią problemu. Nie wiem co próbujesz osiągnąć ale o ile to możliwe ja bym pomyślał o jakimś lekkim linuxsie.

Ma ktoś pomysł jak puścić w QTS kanał tube.fm ?
może "tuba.fm"? Napisz co konkretnie chcesz zrobić. Do czego to ma służyć ? bo nie rozumiem idei a bez tego trudno coś wymyślać;)
 
zależy mi aby puścić jeden fajny kanał fm bez reklam i polityki który mógł by chodzić 7x24h.
Słyszałem że tuba.fm jest OK.

Ale jak puścić ich kanały choćby na Music Station.

Znalazłem na Music Station zakładkę z kanałami ale tam same badziewie a już o rmf-ie nie wspomnę :vomit:
 
Do MusicStation można dodać własny kanał. Tak więc jak to ma być jakiś tam jeden wyszukany to kopiujesz URL strumienia tego kanału i dodajesz w MStation.
Możesz to tak odtwarzać tylko MS musi być cały czas uruchomione.
Możesz to na samym nasie zrobić na dwa sposoby
1. odpalić przez HDStation (jak korzystasz z np z KODIego to zawsze można włączyć multitasking, żeby wisiało cały czas w tle)
2. postawić wirtualkę (ja bym odpalił jakiegoś debiana lub ubuntu) i puścić z tego poziomu w dowolny sposób.
Osobiście wydaje mi się że ten drugi sposób ma więcej zalet od pierwszego :)
Na marginesie. Jeśli to ma służyć wyłącznie do tego radia to wystarczył by być może tylko linux na poziomie konsoli. Do tego np. odpalić Music On Console (MOC) (można tam chyba dodawać własne strumienie) i temat był by załatwiony, a przy tym bardzo niewielka zasobożerność.
To tylko taki pomysł - nie testowałem :)
 
tak słyszałem że są problemy z USB 3.0, i wpinałem do 2.0

A który sposób pobierał by najmniej zasobów ?
* Music Station gdzie wkleję URL stacji (muszę najpierw wybrać wystarczy jeden kanał) i chodzi cały czas w tle.
* Lekki linux ale nie jestem informatykiem więc konsola odpada gdzie odpalam podobny program gdzie również wklejam adres stacji radiowej.


Niech ktoś spróbuję wkleić adres URL z fm.tuba.pl.
Ja wklejam adres z okienka które wyskoczyło po wybraniu stacji a program Music Station informuje "Nie można się połączyć ze zdalnym hostem."
(nie wiem czy dobrze robię, po lewej stronie na liście wybieram zakładkę "moje ulubione radio" i klikam +)
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. audio uot problem musicstation