Kilka pytań przed zakupem TS-110

Kamil2118

Nowy użytkownik
Noobie
9 Sierpień 2010
1
0
1
Zamierzam wkrótce, kupić model QNAP TS-110 (do użytku domowego). Ponieważ za bardzo nie siedzę w tych kategoriach technologicznych mam kilka pytań do forowiczów/użytkowników.

1. Zamierzam udostępniać multimedia do xboxa 360, doczytałem się że za tą czynność odpowiedzialny jest TwonkyMedia Server, czy jest on jakoś ograniczony (ilość udostępnianych plików), czy można dokonywać jego późniejszych bezpłatnych aktualizacji?

2. Czy qnap może na wstępie może działać jedynie z dyskiem twardym podpiętym na usb/esata?

3. Znacie jakieś dyski twarde 2TB w rozsądnej cenie kompatybilne z tym urządzeniem, czy ta linia dysków WD Caviar Green (http://www.wdc.com/pl/products/Products.asp?DriveID=773) będzie współpracować?

4. Czy ten NAS jest przyszłościowy tzn. ile lat może potrwać jego wspieranie przez aktualizacje, w którym roku wszedł na rynek?

5. Czy najnowsza aktualizacja V3.3 promowana przez producenta dostępna jest na ten model ze wszystkimi nowymi funkcjami (Funkcja montowania obrazów ISO, stacja multimedialna 2 itd.) ponieważ doczytałem się na polskiej stronie qnapa, że jest przeznaczona na intela?

6. Czy możliwe jest doinstalowanie pakietów QPKG poza tymi na stronie producenta, bez dodatkowego gmerania w systemie?

7. Jak oceniacie TwonkyMedia Server, czy jest niezawodny, jak z obsługą?

Proszę o wypowiadanie się nie tylko użytkowników tego modelu. Z góry BARDZO DZIĘKUJĘ za wszystkie odpowiedzi.