Pomoc Kodi wyświetla kilka wersji tego samego filmu/serialu

Ster

Entry Technician
Q Associate
15 Maj 2014
55
6
8
Radom
ster.wradomiu.pl
QNAP
TS-x51
Ethernet
1 GbE
Witam, mam na Qnapie TS 251 2GB zainstalowanego plexa i w HD station Kodi. Gdy chcę odpalić w Kodi jakiś film lub serial to ten sam plik wyświetla mi się po kilka razy (głównie tyczy sie to seriali). Załóżmy, że mam serial w 720p to na liście wyświetla mi się pięć plików w jakości SD i dwa HD, przy czym mogę odpalić tylko jeden plik HD i to ten, który fizycznie znajduje się na Nasie. Domyślam się, że jest to związane z transkodowaniem, dlatego wspomniałem o zainstalowanym Plexie. Czy to się jakoś ze sobą gryzie? Fizycznie na dysku nie ma żadnych zdublowanych plików (sprawdzałem), transkodowanie na serwerze jest wyłączone, a i Plex widzi wszystko normalnie. Czy ktoś z Was już się z czymś takim spotkał? Jest to trochę uciążliwe, gdy muszę przeskoczyć kilkanaście plików dodatkowo zanim dotrę do tego, który działa.
 
Dobra, żeby uściślić. Ciągle mieszamy dwie rzeczy. Generowanie plików i ich widoczność.
Pliki generowane są po aktywacji bibliotek multimediów w panelu sterowania. Robi je QTS z chwilą indeksowania mediów i nie ma to związku z transkodowaniem. Niema w tym nic niewłaściwego. Problem jest w samym kodim, który nie powinien przeszukiwać folderu oznaczonego jako ".@__thumb".
Są dwa rozwiązania tej kwestii.
1. Wyłączyć tworzenie biblioteki multimediów w Panelu sterowania => zarządzanie multimediami, lub usunąć z indeksowania foldery zawierające filmy.
- ma to pewną wadę. Poza tym, że jako rozwiązanie jest mało eleganckie to problem pojawi się jeśli korzystasz z VideoStation, bo VideoStation korzysta z tych bibliotek.
2. Znaleźć przyczynę dlaczego Kodi skanuje te podfoldery. Nie miałem kiedy na to zerknąć ale jestem przekonany, iż odpowiada za to jakieś ustawienie ewentualnie kodiemu się coś pochrzaniło i trzeba dokonać na nim eutanazji a potem wskrzeszenia :emoji_smiley:
 
2. Znaleźć przyczynę dlaczego Kodi skanuje te podfoldery. Nie miałem kiedy na to zerknąć ale jestem przekonany, iż odpowiada za to jakieś ustawienie ewentualnie kodiemu się coś pochrzaniło i trzeba dokonać na nim eutanazji a potem wskrzeszenia

a) wylaczyc pokazywanie ukrytych plikow
b) w advancedsettings.xml KODI dodac sobie
XML:
<advancedsettings>
<video>
<excludefromscan action="append">
<regexp>[\\/]\.\_</regexp>
</excludefromscan>
<excludetvshowsfromscan action="append">
<regexp>[\\/]\.\_</regexp>
<regexp>\.AppleDouble</regexp>
</excludetvshowsfromscan>
</video>
</advancedsettings>
 
  • Lubię to
Reakcje: pawurb1978