Konta użytkowników AD

littlekotek

Nowy użytkownik
Noobie
14 Maj 2009
2
0
1
Witam,

posiadam QNAP TS-409 Pro, firmware 2.0.0 build 0104 podłączony do domeny (SBS 2003). Problem polega na tym, że QNAP pokazuje "niepełną" listę kont pobranych z Active Directory - nie uwzględnia kont użytkowników, czy też grup założonych po podłączeniu QNAP'a do domeny. Czy jest jakiś sposób aktualizacji nowych kont AD?
Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam.
 
Witam

Ja długo męczyłem sie z podłaczeniem qnapa do domeny(SBS 2008) co skłoniło mnie aż do skorzystania z firmware w wersji 3.0.0 Beta Build 0430 ale opłaciło sie. W tej wersji qnap automatycznie pobiera nowo utworzonych użytkowników, poza tym osobno można zarządzac user'ami lokalnymi i z domeny.

W twoim przypadku może rozwiązaniem bedzie "ponowne" podłączenie do domeny, być może wtedy zaaktualizuje liste użytkowników. Troche strzelam choć to tylko mi przyszlo do głowy. Ewentualnie polecam upgrade firmwaru.

Pozdrawiam
 
mnadobnik napisał:
Witam

Ja długo męczyłem sie z podłaczeniem qnapa do domeny(SBS 2008) co skłoniło mnie aż do skorzystania z firmware w wersji 3.0.0 Beta Build 0430 ale opłaciło sie. W tej wersji qnap automatycznie pobiera nowo utworzonych użytkowników, poza tym osobno można zarządzac user'ami lokalnymi i z domeny.

W twoim przypadku może rozwiązaniem bedzie "ponowne" podłączenie do domeny, być może wtedy zaaktualizuje liste użytkowników. Troche strzelam choć to tylko mi przyszlo do głowy. Ewentualnie polecam upgrade firmwaru.

Pozdrawiam

Witam,

dziękuję za szybką odpowiedź, sprawdzę ponowne podłączenie do domeny, a co do upgrade'u firmware'u - nie napotkałeś żadnych problemów? mam troszkę obawy, czy nie pójdzie cos nie tak, zwłaszcza, że to wersja beta...

pozdrawiam