Kopiowanie z poziomy NAS`a + kilka pytań

Voodoo4

Passing Basics
Beginner
30 Grudzień 2009
27
1
3
QNAP
TS-453 Pro
Ethernet
1 GbE
Witam

O co mi chodzi a mianowicie ...

Pobieram dane do folderu QDownload i kiedy chce je z kopiować do np. QMultimedia to kopiowanie odbywa się poprzez siec !! i trwa bardzo długo a ja bym chciał to z kopiować z poziomu serwera czyli szybko jak z dysku na dysk.
Kiedy przenoszę pliki w obrębie jednego pod montowanego folderu to działa ale już na rożnych pod montowanych folderach nie :/

A może da się pod montować "folder" ROOT jako główny i wtedy tez pod montowany byłby tylko jeden dysk a nie kilka dla każdego katalogu.


Proszę o pomoc z tym problemem pozdrawiam.
 
Jeżeli mapujesz udziały sieciowe przy użyciu Samby (czyli pod Windows), to spróbuj (najpierw odmontowując wszystkie "QNAP-owe" dyski sieciowe) włączyć opcję: Prawa dostępu -> Udziały sieciowe -> Agregacja folderów -> Enable Folder Aggregation.
Powinno zadziałać.
 
pps napisał:
Jeżeli mapujesz udziały sieciowe przy użyciu Samby (czyli pod Windows), to spróbuj (najpierw odmontowując wszystkie "QNAP-owe" dyski sieciowe) włączyć opcję: Prawa dostępu -> Udziały sieciowe -> Agregacja folderów -> Enable Folder Aggregation.
Powinno zadziałać.


Tylko nie ma nic takiego jak AGREGACJA FOLDERÓW w moim menu NASa ?!
 
Voodoo4 napisał:
Tylko nie ma nic takiego jak AGREGACJA FOLDERÓW w moim menu NASa ?!
Brak tej opcji to pewnie kwestia nowszego firmware'u.
Zresztą po weryfikacji wyszło mi, że jednak takie rozwiązanie nie działa - pomimo tego, że Windows "widzi" jeden dysk sieciowy, to i tak próbuje "przewalać" wszystko w dwie strony przez sieć... :(
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. kopiowanie folderu