Pomoc Linux Station nie działają elementy ustawień i aktualizacje Ubuntu.

brunsicki

Passing Basics
Beginner
7 Lipiec 2016
17
2
3
40
QNAP
TS-x51
Ethernet
1 GbE
Zrzut ekranu 2016-11-29 o 21.20.58.png Zrzut ekranu 2016-11-29 o 21.15.29.png

Witam,

Mam zainstalowane Ubuntu 16.04, sama instalacja bez problemu, po chwili przebywania w systemie, nie mogę uruchomić zarówno aktualizacji ubuntu, ani nie mogę zmienić języka Ustawienia Language support, czy Software & updates w menu ustawień jakby uruchamiają się w bocznym pasku i po chwili znikają. To samo jest z ubuntu software center. NIe mówiąc juz o terminalu który tylko uruchamia się z menu podręcznego prawokliku na desktopie.
Linux station już kilka razy usuwane i instalowane ponownie. Za każdym razem to samo. O co chodzi? W linuksa jestem zielony jakby co.

I jeszcze po chwili od uruchomienia ubuntu wywala się znak zakaz wjazdu w prawym górnym menu.


Wersja oprogramowania Firmware: 4.2.2 Build 20161102
Model serwera: QNAP TS-251 8GB Ram
 
Widać coś z pythonem i jako, że to kontener LXC widać nie ma dostępu do /dev/urandom z jakiejś przyczyny. Sprawdź w terminalu: sudo apt-get update && sudo apt-get upgrade
pokaż jeszcze:

ls -al /dev/random
i
ls -al /dev/urandom

co jednak widzę odpowiedni wpisy w konfiguracji lxc są (/share/CACHEDEV1_DATA/.qpkg/ubuntu-hd/lxc/ubuntu-hd/config)

Kod:
# /dev/random
lxc.cgroup.devices.allow    = c 1:8 rwm
# /dev/urandom
lxc.cgroup.devices.allow    = c 1:9 rwm
 
Widać coś z pythonem i jako, że to kontener LXC widać nie ma dostępu do /dev/urandom z jakiejś przyczyny. Sprawdź w terminalu: sudo apt-get update && sudo apt-get upgrade
pokaż jeszcze:

ls -al /dev/random
i
ls -al /dev/urandom

co jednak widzę odpowiedni wpisy w konfiguracji lxc są (/share/CACHEDEV1_DATA/.qpkg/ubuntu-hd/lxc/ubuntu-hd/config)

Kod:
# /dev/random
lxc.cgroup.devices.allow    = c 1:8 rwm
# /dev/urandom
lxc.cgroup.devices.allow    = c 1:9 rwm

Załączam zrzut.
 

Załączniki

  • Zrzut ekranu 2016-11-30 o 16.31.55.png
    Zrzut ekranu 2016-11-30 o 16.31.55.png
    27,5 KB · Wyświetleń: 42
  • Zrzut ekranu 2016-11-30 o 16.34.23.png
    Zrzut ekranu 2016-11-30 o 16.34.23.png
    36,5 KB · Wyświetleń: 48
  • Zrzut ekranu 2016-11-30 o 16.37.25.png
    Zrzut ekranu 2016-11-30 o 16.37.25.png
    120,5 KB · Wyświetleń: 39
Wolałbym bez takiego zdal
Grzenio, a masz 16.04 czy 14.cośtam? Z 14.cośtam nie ma problemu, 16 się sypie :/
Coś ewidentnie z Pythonem się wali ale nie doszedłem jeszcze jak to cholerstwo wyprostować. Jeśli na coś wpadniesz, zostaw dla potomności, co? :)

Pomogło całkowite usunięcie Container station, restart NASa, instalacja Linux station ponownie razem z Container station i restart Nasa, i teraz wszystko działa.
 
Aktualizowałeś już Ubuntu? Sypie się po aktualizacji, zaraz po zainstalowaniu jest OK. Daj proszę znać, czy po puszczeniu uaktualnień jest wszystko w porządku. Jeśli tak, przyjdzie machnąć takie rozwiązanie. Cholera, mam w kontenerze serwer Madsonica, mam nadzieję, że po eksporcie i imporcie będzie jak było...
 
Zaktualizował się ładnie przez Software updater, nie przez Ubunutu Software Center. Ale wysyypalo sie cos znowu i z paska boczne Ubuntu Software sie nie uruchamia i w sumie tak jak poprzednio przy zmianie jezyka. Zrobilem reset Linux Station, rozbie jeszcze raz update bez grzebania w jezykach. Dam znac czy hula teraz.
Update zrobił sie bez problemu ale ubuntu software nie chciał sie odpalić, dopiero w terminalu sudo apt-get upgrade poszło i po aktualizacji po kliknięciu w ikonę ubuntu software normalnie wstaje
 
Wolałbym bez takiego zdal
Grzenio, a masz 16.04 czy 14.cośtam? Z 14.cośtam nie ma problemu, 16 się sypie :/
Coś ewidentnie z Pythonem się wali ale nie doszedłem jeszcze jak to cholerstwo wyprostować. Jeśli na coś wpadniesz, zostaw dla potomności, co? :)

Pomogło całkowite usunięcie Container station, restart NASa, instalacja Linux station ponownie razem z Container station i restart Nasa, i teraz wszystko działa.

mam 16.04 i pelny dist-upgrade