Pomoc Menager pakietów dla ARM

Rysiek_na_Synology

Nowy użytkownik
Noobie
28 Luty 2014
8
0
1
QNAP
Ethernet
100 Mbps
Dzień Dobry!
Muszę doinstalowywać moduł do Apacha. Mam najprostszy QNAP TS-212P na ARM i jakoś w nim nie widzę [grzebiąc w plikach, z pomocą mc na konsoli] ipkg, OPKG czy QPKG. Szukam w sieci, jest nawet Install Optware IPKG - QNAPedia ale jest tam mowa o QTS3.x a teraz aktualny jest QTS4.2 albo wyżej. Jest coś nowszego, lepszego ? Doinstalowanie ipkg z panela QTS nie wchodzi w grę, bo ani ipkg ani optware nie pokazuje się na liście dostępnych programów.
Jak mogę ustalić wersje Apacha, z konsoli albo z panelu QTS? Bo już zastawiam się czy nie dorzucić ten jeden moduł ręcznie.
Rysiek
 
Dziękuję. Zainstalowałem Optware i otworzyłem sobie małą Puszkę Pandory. Mam teraz 2 menadżery pakietów - QPKG z panela QTS i ipkg z konsoli. Każdy ma dostęp do różnych repo i instaluje różne wersje pakietów, i co gorzej - chyba w różnych miejscach.
Chciałem dociągnąć tylko mod_cgid.so by uzupełnić Apache z podstawowej instalacji QTS [chce eksperymentować ze skryptami Pythona], ale chyba to niemożliwe, przynajmniej na moim poziomie, bo pakiety QPKG chyba nie są konfigurowalne, oczywiście ponad to co pokazuje panel QTS na przeglądarce, a nie widzę tam żadnego wyboru modułów ?
Czyli pozostaje mi już tylko zainstalować Apacha [plus php i mySQL] z ipkg i wyłączyć tego z QTS ?
 
Jesteś Wielki!
Właśnie do tego dojrzałem - i zacząłem się zastanawiać się czy by nie postawić na starym laptopie, od podstaw: system + apache, php, mySQL, python. Ten laptop to jedyny wolny sprzęt w domu, ale kłopotliwy bardzo.
Dzięki za nowy dobry kierunek.