Pomoc Mgracja TS-469 Pro na TS-453A

sip

Nowy użytkownik
Noobie
7 Sierpień 2015
6
1
3
47
QNAP
TS-x80U
Ethernet
100 Mbps
Witam wszystkich
Proszę o podpowiedź jak najprościej zmigrować TS-469 Pro (4x2TB raid 5) na TS-453A (4x4TB) tak aby przenieść dane i ustawienia, najlepiej 1:1.

Pozdrawiam
 
to dwie operacje - migracja na nowy nas i zmiana dyskow w raid:

1.
wylacz NAS
przeloz dyski do nowego NAS - dokladnie tak samo jak byly w starym (dysk 1 do dysk 1 itd)
wlacz nasa
qnap pomarudzi o migracje w miejscu
reboot
koniec

2.
ksiazkowa migracja - patrz do manuala, na forum z 20 postow o tym jest , szukajka nie gryzie :)
 
Witam ponownie
Dyski przełożyłem ze starego qnapa, system wystartował wszystko działa. Teraz chciałbym po kolei wymienić dyski na większe ale po wejściu w zarządzanie Volume1
nie wyświetlają się dyski, pasek postępu staje na 6% i dalej nic (zrzut w załączniku). Jakieś sugestie?
W końcu zmigrowałem ale teraz jest problem z pojemnością, widzi tyle ile było na starych dyskach a "rozszerz wolumen" jest nieaktywne. Można coś z tym zrobić?

asipcom.pl_ps_vol1.jpg


http
asipcom.pl_ps_vol2.jpg

Nikt nie pomoże?
 

Załączniki

  • qnap1.JPG
    qnap1.JPG
    101,6 KB · Wyświetleń: 53
  • asipcom.pl_ps_vol1.jpg
    asipcom.pl_ps_vol1.jpg
    53,1 KB · Wyświetleń: 56
  • asipcom.pl_ps_vol2.jpg
    asipcom.pl_ps_vol2.jpg
    65,9 KB · Wyświetleń: 53
Cześć,
udało Ci się jakoś rozwiązać problem z rozszerzeniem wolumenu?

Też wymieniłem dyski na większe i niestety ta funkcja jest nie aktywna.
W zeszłym roku robiłem też taką podmianę i nie było problemu. Teraz niestety nie działa.
Fakt, że od tego czasu było kilka aktualizacji oprogramowania.

Będę wdzięczny za wszelkie sugestie.


Witam ponownie
Dyski przełożyłem ze starego qnapa, system wystartował wszystko działa. Teraz chciałbym po kolei wymienić dyski na większe ale po wejściu w zarządzanie Volume1
nie wyświetlają się dyski, pasek postępu staje na 6% i dalej nic (zrzut w załączniku). Jakieś sugestie?
W końcu zmigrowałem ale teraz jest problem z pojemnością, widzi tyle ile było na starych dyskach a "rozszerz wolumen" jest nieaktywne. Można coś z tym zrobić?

19204.jpg


http
Nikt nie pomoże?
Podbijam temat, bo sprawa dla mnie dosyć pilna. Konczy mi się miejsce w wolumenie i nie wiem czy mam migrować user'ów na inną maszynę czy uda się rozwiazać problem z rozszerzeniem wolumenu.
zrzut ekranu - wolumen 2.71 GB (były wcześniej dyski 3 GB)
teraz są dyski 6 GB, ale wolumenu nie można rozszerzyć - pole nie aktywne :-(
 

Załączniki

  • qnap_1.png
    qnap_1.png
    7,1 KB · Wyświetleń: 55