Moduł DOM - wymiana

jaroslawk

Staff
Contributor
1 Październik 2008
289
24
18
Konin
QNAP
TS-509 Pro
Ethernet
1 GbE
Witam,
W moim urządzeni TS-509 mam zainstalowany moduł DOM 128 MB, czy jest możliwość wymiany na 512 MB takie, jakie stosuje się obecnie we współczesnych modelach QNAP’a. Widzę, że nowszy soft coraz bardziej zbliża się do granicy maksymalnej pojemności DOM.
Pozdrawiam
 
Heya

A szczerze, po co Ci jest to potrzebne?
Tak swoja droga... w TS-509 jest o tyle fajnie, ze mozna wymienic procesor na inny :) Co jest zdecydowanie lepsze niz w przypadku NAS'ów na atomie. Bede chyba pierwsza osoba ktora bedzie walczyla o to, aby kazdy nowy firmware byl wciaz pojawial sie dla tego modelu. Co do Twojego pytania... nie powinienes sie raczej obawiac tego. Juz od dawna QNAP stosuje tzw. firmware rozruchowy, a dodatkowe aplikacje sa instalowane na dyskach (np. Stacja monitoringu) - to tylko moje spostrzezenie.

Bo niby czemu, inicjalizujac nowego NAS'a, wchodzisz na Stacje monitoringu i widzisz napisa: pobierz nowy firmware ze strony...

Swiadczy o tym, ze wgrany fw na DOM'a, nie pomiescil wszystkiego :)

Pozdrawiam
 
Obawiałem się, że nowe wersje będą (muszą być) coraz większe. Nie mam zamiaru na razie zmieniać mojego Qnapa na jakiś współczesny model, a chciałbym mieć najnowsze oprogramowanie z najnowszymi funkcjonalnościami.
 
Dziękuję za zainteresowanie się tematem. Czekam za jakąś informacją zwrotną.
 
Mam niestety, zla informacje:
"We plan to phase out TS-509 in a few months."

Wiec nie wiem jak dlugo bedzie jeszcze wychodzil firmware dla tego modelu, a wlasciwie urzadzenia w sprzedazy juz nie ma.
 
Tak też myślałem, że los TS-509 pomalutku zmierza do „archiwum”, najwyższa pora zakupić nowy współczesny model.
Pozdrawiam
 
  • Lubię to
Reakcje: Silas Mariusz