Moja sieć domowa z dwoma WAN'ami - Styczeń 2014

Silas Mariusz zamieścił nową galerię zdjęć:

Moja sieć domowa z dwoma WAN'ami - Styczeń 2014

Moje rozwiązanie sieci jest trochę absurdalne, ponieważ stacja odbiorcza (Olivia - urządzenie Ubiquiti NanoStation5) dla dwóch gateway'ów pracuje w trybie AP-Repeater i w rzeczywistości niczego nie repeat'uje. Ale to jedyna możliwa konfiguracja, aby zestawić mój link. Dlaczego?

Internet do dwóch miejsc jest doprowadzony światłowodem - EXATEL oraz TK Telekom. Z tych miejsc dosyłam Internet drogą radiową za pomocą urządzeń Ubiquiti NanoStation5 Loco, które pracują w trybie stacji klienckich jako router - odwrotnie niż zazwyczaj gdzie to stacja nadawcza jest routerem. Do mojej stacji nadawczej łączy się jeszcze jeden klient pracujący w trybie mostu, który łączy urządzenia odbiorcze z moim LAN'em. W ten sposób mają dostęp do całej sieci lokalnej.

Ponadto w mojej sieci router, którym jest RB-532 pracuje pasywnie świadcząc jedynie usługi DHCP, DNS, NTP i inne. W rzeczywistości funkcje routingu są realizowane przez klienckie stacje - bramy, które jak wspominałem pracują w trybie router. Jest to niepoprawna i niedozwolona konfiguracja sieci komputerowej, ale jedyna, aby móc realizować moje oczekiwanie.

Przy większym przypływie gotówki na pewno zmodernizuje sieć...

Czytaj więcej na temat wystawy zdjęć...