Odtwarzacz multimedialny

jaroslawk

Staff
Contributor
1 Październik 2008
289
24
18
Konin
QNAP
TS-509 Pro
Ethernet
1 GbE
Witam,
Przymierzam się do zakupu jakiegoś odtwarzacza multimedialnego.
Czy możecie mi coś ciekawego polecić ?
Transmisja danych WIFI.
 
Pamiętaj że po WiFi możesz mieć problemy z formatami HD.
Ja także polecam Popcorn'a albo czekanie na nowego QNAPa.
 
jeżeli jest to wifi o standarcie N to dużych problemów nie będzie... Spokojnie powinno odtworzyć format.
 
Widziałem na forum informację o odtwarzaczach Qnap’a. Czy wiadomo kiedy maja się pojawić. Może mi ktoś powiedzieć na co mam zwrócić uwagę przy zakupie takiego sprzętu.
 
802.11g <> 802.11g niskiej klasy (TP-Link, itp.) - odpada na ogladanie filmow HD 1080p h264 - ledwo pociagnie 720p
802.11g <> 802.11g srednia-niska klasa (D-Link) - ledwo ledwo pociagnie 1080p h264 - jelsi nie bedzie zaklocen
802.11g <> 802.11g srednia klasa (Linksys<>Linksys) - pociagnie 1080p h264 bo mozesz uzyskac transfer nawet 3mb/s - pod warunkiem ze eter bedzie czysty, bedzie wolne pasmo dla klienta i urzadzenia beda albo blisko siebie lub z dobrymi antenami
802.11g <> 802.11g wysoka klasa (Cisco, itp...) - j/w tylko troszke lepiej - radia sa troszke mocniejsze

w przypadku 802.11n musisz miec pewnosc ze wszyscy klienci beda korzystali z tego samego standardu

jesli mowa o ogladniu blu-ray czy hddvd po wifi - to zapomnij
 
Dosyć fajny bajer z tym podświetlaniem monitora. Czy to działa z dowolnym playerem ?
 
mi takie coś przydałoby się do telewizora LG :)
słyszałem(w reklamie TV) że są takie razem wbudowane no ale nie będe kupywał nowego telewizora LCD po roku.
 
nieee
to Philips to opatentowal

to nie tylko dziala z playerem... ale takze z grami komputerowymi - nawet z pulpitem ;D
w zaleznosci jak skonfigurujesz

tylko ze narazie mi nie dziala :(
 
a to łatwo takie coś zrobić (oczywiście z działającym tutkiem)? czy jednak dużo zabawy jest nad tym ?
bo jeśli chodz o elektronike to nie mam zielonego pojęcia :)
 
ten AtmoLight tez jest sterowany tylko z PC
a ponadto na tych ATMELach wcale nie dziala to lepiej
dzis przyszly mi LEDy z firmy EPILED... niesamowicie to swieci :)
 
Witajcie,
Wiadomo juz kiedy bedzie premiera i cena tego cuda? I chyba rowniez jedno z wazniejszych pytan: Jak bedzie wygladala kwestia obslugi napisow?
Kurde nie wiem, czy czekac czy tez kupowac Popcorna. Macie troche wiecej informacji? Podzielcie sie;-)
Pozdrawiam
 
napisy beda wspierane z plikow srt,aas,ssa,txt,sub
formaty takie jak MicroDVD maja byc zaimplementowane... (mowa np. o czcionce pochyłej - kursywa: {y:i})
narazie producent w harmonogram wprowadzil zmiane koloru czcionki - bo brak

kiedy bedzie urzadzenie? chyba wkrotce... pracuja juz nad instrukcja
cena? nieznana...
 
Juz pojawila sie przedsprzedaz na QNAP NMP-1000. Premiera pod koniec marca. Oto link:
http://www.digitalera.co.uk/products/QN ... 8-119.html

Szkoda tylko, ze cena w dalszym ciagu nieznana, chociaz podczas poszukiwan w googlu pojawila sie gdzies notka o cenie 300-400 euro w opcji bez dysku. Silas masz juz jakies nowe wiesci na temat tego odtwarzacza?
 
Niestety nadal nie mam zadnych informacji konkretnych na temat tego urzadzenia... ale postaram sie dowiedziec czegos wiecej. Pozdrawiam :)