Instruktaż/Tutorial Oglądanie kanałów TV DVB-T na urządzeniach Android

mrcnlsk

Nowy użytkownik
Noobie
27 Grudzień 2014
5
2
3
49
QNAP
TS-x20/TS-x21
Ethernet
1 GbE
Trochę się naszukałem rozwiązania i chcę się nim podzielić. Jeśli dysponujecie tunerem TV DVB-T USB to da się oglądać na żywo kanały TV także na urządzeniach mobilnych takich jak smartfony lub tablety z androidem przez WiFi. Niezbędne do tego są trzy aplikacje jedna na serwerze NAS i dwie do pobrania ze sklepu Play.
1. Digital TV Station - aplikacja do pobrania i zainstalowania na QNAP NAS - aplikacja jak wiadomo potrzebna do odtwarzania TV z tunera USB podpiętego do NASa

2. TVHGuide - aplikacja do pobrania na tablet lub smartfon ze sklepu Play, która po skonfigurowaniu ma dostęp do listy kanałów TV z Digital TV Station oraz EPG. W tej aplikacji po wybraniu odpowiedniego kanału można wybrać opcję Play i wtedy można oglądać na żywo dany kanał telewizyjny. Do tego, żeby to móc zrobić niezbędna jest odpowiednia konfiguracja TVHGuide oraz jeszcze jeden program, który odtworzy plik strumieniowy danego kanału telewizyjnego generowany z Digital TV Station - testowałem dwa BSPlayer i QVideo. Lepsze odczucia mam z QVideo - bo to w końcu oficjalna aplikacja QNAPa. Poza tym odtwarza też wcześniej nagrane przez Digital TV Station programy lub filmy.
konfiguracja TVHGuide
Hostname: wpisz numer IP Twojego serwera NAS
Port: 9982
HTTP port: 9981
Media container: Pass-through
Prefer external player: zaznacz tą opcję

3. QVideo - wspomniana już wyżej aplikacja. Oficjalna aplikacja QNAP do pobrania ze sklepu Play. Po wyborze danego kanału w poprzedniej aplikacji TVHGuide QVideo służyć może do odtwarzania pliku strumieniowego z danym kanałem TV.

Życzę udanego użytkowania bez problemów konfiguracyjnych :) Mnie to działa na smartfonie Sony Xperia Z2 i na tablecie Sony Xperia S.
Co prawda co jakiś czas muszę zrestartować aplikację Digital TV Station na dysku NAS ale to chyba już kwestia tej aplikacji. Jeśli po użyciu tych dwóch aplikacji TVHGuide i QVideo zamiast odtwarzania kanału telewizyjnego pojawia się błąd. Restartuję Digital TV Station i działa bezproblemowo.

Możliwość oglądania kanałów DVB-T istnieje zarówno w sieci LAN jak i na zewnątrz. Warunkami, żeby działało to na zewnątrz jest bardzo dobre łącze Internetowe i odpowiednie skonfigurowanie routera, żeby NAS mógł być widziany z sieci WAN oraz przekierowanie podanych wyżej portów.
 
Ok. A czy ten tuner radzi sobie z naszą telewizją cyfrową kodowaną w mpeg-4? Bo jakoś w instrukcji nie mogłem tego znaleźć.

DVB-T USB TV Tuner
1.The QNAP Digital TV Station supports DVB-T reception for "Free to air" broadcast.


DVB-T reception is not available in USA, Canada, Japan, China and some countries.


Please check on the following webpage to make sure whether DVB-T is available in your region:


News - DVB.


2.The Digital TV Station is supported on Windows 7 or above with 32-bit web browsers.
 
Koledzy a jak przekierować i jakie porty żeby oglądać tv z zewnątrz sieci bo u mnie przy IP z WAN nie działa digital tvstation. Przekierowałem 9981 i 9982. Czy dostanę się z zewnątrz?
 
Czy ten opis jest dzisiaj dalej aktualny? Mam Mam TS-253Be i nie mam w App Center programu Digital TV Station. Czy jest szansa aby serwer NAS był serwerem TV w sieci lokalnej, aby można było oglądać programy TV na AndroidTV ?
 
Czy ten opis jest dzisiaj dalej aktualny? Mam Mam TS-253Be i nie mam w App Center programu Digital TV Station. Czy jest szansa aby serwer NAS był serwerem TV w sieci lokalnej, aby można było oglądać programy TV na AndroidTV ?
Tajpej, Tajwan, 15 czerwca, 2016 – QNAP® Systems, Inc. poinformował o planowanym wstrzymaniu rozwijania i wspierania aplikacji Digital TV Station (umożliwiającej odbieranie i nagrywanie cyfrowej telewizji z poziomu urządzenia QNAP NAS). Firma zamierza skupić się na stworzeniu nowych, wyspecjalizowanych i udoskonalonych aplikacji multimedialnych. Wsparcie i aktualizacje dla Digital TV Station zostaną wstrzymane, zaś sama aplikacja będzie usunięta z QTS App Center.
 
@grzenio tyle to ja wiem, ale często programy kontynuują swój żywot poprzez społeczność internetową. Dalej pytałem czy jest szansa aby NAS był serwerem TV, może być inna metoda która sprawdziła się.
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. Aplikacja do tuner TV android