Pierwszy NAS

MarekS

Nowy użytkownik
Noobie
8 Listopad 2016
5
1
3
47
QNAP
null
Ethernet
10 Mbps
Cześć.

Planuje zakup pierwszego serwera plików do domu i stoję przed wyborem firmy i modelu. Chciałbym go używać do magazynowania filmów i zdjęć oraz zapisu monitoringu. Filmy chcę odtwarzać na tv z serwera przez player made8er. W tej chwili mam 2 dyski usb podłączone do 2 tv i odtwarzam filmy z tych dysków przez playerki ale nie jest to wygodne rozwiązanie.
Ponad to chciałbym do tego serwera dokupić 2 kamerki zewnętrzne do monitoringu przed domem,( tylko ruch). Jaki serwer,dyski i kamerki polecacie do takiego rozwiązania -? W tej chwili waham się między Qnap TS-231 i [URL='https://www.morele.net/serwer-plikow-S-ds216j-866834/']S DS216j.[/URL]

Pozdrawiam
Marek.
 
TS-231 ? Moim zdaniem to za słabo - minimum TS-251A-2G
kamery bedą wciągać około 1/3 transferu na dyskach 24/7/365
 
Jak jesteś home user kupujesz najlepszy na jaki Ciebie stać w danej chwili, jak pro user.... To sam wiesz co potrzeba :)
 
Za duży wybór, za mało doświadczenia ;). Generalnie sprzęt ma być do domowego użytkowania, mam sprzętowe palyery to serwer nie musi być multimedialny tylko pojemny :).
 
Moim skromnym zdaniem kup NAS z HDMI, sam przesiadłem się z Med8era 800 na ts251 i wygoda obsługi multimediów nieporównywalna ... A różnice w cenie nadrobisz sprzedając meda.

wysłane gołębiem pocztowym