PILNE!!! Problem y współdzielenie

DeNiro

Passing Basics
Beginner
23 Listopad 2009
21
3
3
41
QNAP
TS-x53D
Ethernet
1 GbE
Witam. Mam problem. Mianowicie jakiś czas temu postanowiłem pomóc koledze pracy, ze względu prowadzenia przez niego działalności gospodarczej (biuro rachunkowe) używa on oprogramowani Biuro Rachunkowe Rzeczpospolitej - http://www.rzeczpospolita.pl/mala_ks/ którego baza danych (jeśli można to tak nazwac) to po prostu folder w programie z podfolderami mającymi nazwy poszczególnych firm. Struktura katalogów:

MK----
I
I
folder a
folder b
biuro (baza)-------
pliki I
I
firma a
firma b
firma c

(po czystej instalacji programu wystarczy przenieśc folder biuro do folderu programu i juz w programie pojawia sie lista firm.
Mój problem wyglada nastepujaco. Chciał bym alby 3 stanowiska komputerowe mialy dostep no tych samych zasobów sieciowych, z dośc dużą szybkością. Próbowałem załatwi sytuacje poprzez iSCSI lecz jak kopiuje jakiekolwiek dane na dysk to np nie widac ich od razu na innych stanowiskach (komputerach). Probowałem równiech sytuacji z mapowaniem dysków, lecz szybkoś połaczenia przy 3 pracujących stanowiskach jest conajmniej niezadawalająca. Rozmawiałem z pomoca techniczna programu (swoja droga z gorsza pomoca techniczna nie miałem nigdy do czynienia),lecz dowiedziałem sie że mozna to załatwi przez mapowanie dysków na kompie ale to jak juz wspomnialem zbyt wolne rozwiazanie. dodam ze sprzet który to wszystko obsługuje ma potecjał:

QNAP (QNAP TS-219 P)
Router N (LINKSYS) (1 Gb/LAN, 130 -150 Mbs Wi-Fi)
Kary siecowe N
3 x Laptopy (Vista - niestety, XP)

Prosze o pomoc, jakiekolwiek wskazówki w jaki sposób rozwiazac sytuacje. Dziekuje bardzo za wszelką pomoc.
 
Jeżeli masz możliwość to do testów podłącz to wszystko za pomocą kabli. Nawet technologia WiFi N nie zastąpi kabla. Problemem może być zbyt mała wydajność routera dla dużej ilości pootwieranych plików (sesji).
 
  • Lubię to
Reakcje: Silas Mariusz