plytka

FunGous

Nowy użytkownik
Noobie
26 Luty 2009
11
0
1
witam rozpakowalem swiezo co zakupionego QNAPa i zostawilem to na stole.
musialem wyjsc zalatwic pare spraw na miescie, wracam po 2h.
patrze i widze ze moj piesek gryzie sobie CD, ktore bylo dolaczone z QNAPem jak kosteczke
wapienna...

czy ktos moze mnie podratowac zawartoscia takiego CD ?
ewentualnie co tam byl za soft i czy mozna go sciagnac ?

QNAP TS 109 II z

gory dzieki za pomoc
 
qnap finder - do instalacji na windows (i chyba mac-a)
instrukcja obsługi i jakiś firmware (najczęściej jest starszy lub taki sam jaki masz w qnapie)
w sumie nic czego nie dałoby się w prosty sposób odzyskać :)

tu masz firmware

a tu użytki
czyli qnap finder, qget, NAS Backup utility Netbak Replicator

upewnij się tylko że masz 109 II a nie np. 109 II Pro czy też starszy model 109 - różnica jest w firmware do odpowiednich modeli - qnap finder jest ten sam do wszystkich - więc od niego zacznij - finder powinien pokazać Ci jaki dokładnie masz model qnapa i jaka wersja firmware

Ponieważ to nowy sprzęt zainstaluj sobie od razu najnowsze firmware w wersji stabilnej - chyba że wolisz coś z wersji beta - na własną odpowiedzialność :p

pozdrawiam, c.

[edit]
sprawdzałem ile zajmuje to co niezbędne z płytki (po usunięciu plików językowych np. japońskiego, rosyjskiego itd z pozostawieniem plików anglojęzycznych i polskich) - ~150 MB
c.
 
wielkie dzieki za pomoc
qnap finder juz mam i odpalilem takze qnap smiga

pozwole sobie zapytac sie jednak do czego sluza te inne narzedzia ?
nie chce poprostu sciagac na darmo poniewaz mam bardzo kiepskie lacze, tzn blueconnect EDGE....
qget, NAS Backup utility Netbak Replicator ? do czego to sluzy ?

i jeszcze jedna sprawa. gdzie sprawdze jaki jest najnowszy soft do modelu ktory posiadam ?
109 II (nie pro)

dzieki
 
qget - mała aplikacja pozwalająca z poziomu windows zapodać linki do torrenta albo ftp czy http i ściągac na qnapa pliki (kompa po uruchomieniu ściągania możesz wyłaczyć - oczywiście qnapa nie :D )

replicator - aplikacja umożliwiająca robienie kopii zapasowej na innym qnapie - generalnie jak nie masz drugiego qnapa na zapas to pewniejsze jest rsync spod konsoli do wykonywania kopii danych z qnapa

najnowszy soft do swojego modelu (ten oficjalny) znajdziesz w linku który Ci podałem,
- jeśli chcesz poeksperymentować to szukaj na ftp.qnap.com/NAS/firmware/beta/ (user/pass - csdread/csdread)
(informacje o nowościach znajdziesz na forum anglojęzycznym lub na naszym - Silas dzielnie pilnuje aktualizacji działu firmware)

c.