Pomoc Podłączenie QNAP TS-110 do routera

rauf

Nowy użytkownik
Noobie
6 Wrzesień 2010
2
0
1
Witam serdecznie,

Przeczytałem instrukcję, FAQ, podobne wątki i niestety mam wrażenie, że znalazłem wszystkie informacje jakich nie potrzebuje ;)
Szczególnie o możliwości konfiguracji przeróżnych usług z których nie korzystam a mam prosty (chyba) problem z połączeniem urządzenia TS-110.

Zgodnie z instrukcją podłączyłem urządzenie kablem sieciowym z laptopem i skonfigurowałem. Właściwie jedyna funkcjonalność jaka mnie interesuje to umożliwienie kilku komputerom domowym korzystanie (przeglądanie) zbioru fotografii via WIFI.
Do aplikacji QMultimediawrzuciłem kilka próbnych zdjęć, ustawiłem poziomy użytkowników, dostępy etc. Z pozycji laptopa połączonego z QNAPem przez kabel sieciowy wszystko jest ok.

Teraz podłączyłem TSa do routera Linksys WAG54G2 kablem sieciowym.
QNAPfinder na laptopie nie widzi urządzenia. NIe moge się zalogować do niego przez przeglądarkę ani przez ftp.
Przeszukałem panel routera ale nie bardzo wiem co mam tam ustawić, żeby usieciowić QNAPa.
Próbowałem jeszcze podłączyć laptopa z QNAPem przez USB, ale nie wykrywa mi urządzenia (nie wiem, czy wogóle wyjście USB w TS do tego służy?).

Sieć mam zabezpieczoną filtrowaniem MAC adresów i protokołem WPA2, wyłączyłem na chwilę ale nic to nie dało.
Aha, dodałem do listy MAC adresów ten który otrzymał przy konfifuracji QNAP ale nic to nie dało także.
W otoczeniu sieciowym nie znajduje nic nowego...

Jak widać, jestem lamerem <tuptup> , ale urządzenie reklamuje się jako plug and play ;( i liczyłem, że jednak się uda...
Może ktoś mnie nakieruje gdzie co i jak ustawić...
 
Witam,
Podłącz Qnapa do portu LAN w routerze a następnie spróbuj za pomocą polecenia ping sprawdzić czy jest komunikacja z urządzeniem. Wszystkie urządzenia powinny mieć adresacje IP z tej samej sieci.
Czy adresy IP masz wpisane statycznie czy są przydzielane dynamicznie?
 
Dziękuje za zainteresowanie!

jaroslawk napisał:
Witam,
Podłącz Qnapa do portu LAN w routerze a następnie spróbuj za pomocą polecenia ping sprawdzić czy jest komunikacja z urządzeniem.
Niestety brak.

jaroslawk napisał:
Wszystkie urządzenia powinny mieć adresacje IP z tej samej sieci.
Czy adresy IP masz wpisane statycznie czy są przydzielane dynamicznie?
Wydaje mi się ,że w routerze są nadawane dynamicznie (dla 4 kompów w sieci, nic innego nie widać). Nie mogę jednak znaleźć opcji zablokowania i przypisania IP...
W QNAPie mam ustawiony statyczny.

W poradach dot.innych modeli widze często radę o przekierowaniu portów, może tu coś nie tak?
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. Nie widać zdjęć na tv