Pomoc Podmiana dysku systemowego

teo32

Passing Basics
Beginner
6 Styczeń 2012
21
9
53
Koszalin
QNAP
TVS-x71
Ethernet
1 GbE
Witam
mam pytanie może nawet banalne :)
zamierzam zmienić dysk systemowy na ssd ,nauczony przykładem @badziewiak wybrałem wspierany przez qnap (co by nauka nie poszła w las)
Po miesiącu zabawy rożnymi opcjami konfiguracji itp przyszedł czas żeby w końcu załadować dyski i ruszyć do przodu .
Zmierzając do meritum mam dysk systemowy który został zamontowany na czas testów i drugi na którym mam dane . Czy wystarczy mi jak zrobię kopię ustawień i na wyłączonym qnapie podmienię dysk systemowy i zainicjuje nowy? czy w tym czasie ten drugi powinien być wypięty? czy po postawieniu systemu na nowym dysku wystarczy przywrócić kopię ustawień i wpiąć dysk 2 żeby był ponowię widziany ?
Ogólnie w trakcie miesięcznej zabawy z ustawieniami i rożnym konfiguracjami nie wpadłem na pomysł żeby to sprawdzić .

Ps Coś się chyba pochrzaniło bo znowu pisząc post muszę kliknąć że akceptuję regulamin i że nie będę linkował do roksy i wysyła swoich rozbieranych fotek na forum :p
 
Na pewno na czas inicjalizacji NAS musisz wyjąć dysk z danymi. Możesz spróbować wczytać ustawienia, ale najpierw zachowaj sobie ustawienia czystego systemu. Nie mam jednak pewności, czy nie namieszasz sobie w danych. Ja bym ustawił system w nowej konfiguracji sprzętowej od zera, tak jest najbezpieczniej.
 
A ja uważam że dysk systemowy wydzielony od danych jest bardzo wygodny. System padnie i nie pomaga przywrócenie poprzedniej konfiguracji, to po prostu wyciągam dyski z danymi, inicjuję NAS na dysku systemowym, wkładam dyski z danymi i w menedżerze pamięci daję opcję odnalezienia RAIDów. Jak są zachowane ustawienia systemowe z wcześniej działającego systemu, to je przywracam i po zabawie.
 
Dysk i tak muszę zmienić bo testowy ma już ponad 25tyś godzin przepracowanych i było by mało roztropnie stawiać na tym system .
Dysk ssd 1TB nówka sztuka trafił mi się za nie duże pieniądze więc było grzechem go nie kupić.
Na systemowym oprócz systemu będą dwie wirtualki